Na podstawie art. 4 ustęp 1 pkt. 1 i art.11 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. Nr 96 poz. 873, z późn. zm. ), art. 25 ust.1, art. art.. 26 – 35 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 64 poz. 593z późn.zm. ) oraz uchwały nr 353 / XXVII / 2005 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 27 września 2005 r. w sprawie Programu Współpracy Gminy Radzymin na rok 2006 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin ogłasza w dniu 10 maja 2006r. otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w formie wsparcia z zakresu pomocy społecznej i jednocześnie zaprasza do składania ofert
1.Konkurs adresowany jest do: a) organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie pomocy społecznej, b) osób prawnych i jednostek organizacyjnych działających na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancji wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności w zakresie pomocy społecznej.
2. Przedmiotem konkursu jest: Zapewnienie wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w czasie wakacji letnich, w formie półkolonii, z rodzin pozostających w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej na terenie działania szkół w mieście i gminie Radzymin
3.Wysokość środków przeznaczonych na realizację powyższego zadania wynosi do 28 000 zł (do dwudziestu ośmiu tysięcy złotych).
4. W latach ubiegłych nie były realizowane zadania tego typu ( ani zadania podobne).
5. Realizacja zadania: Realizacja zadania powinna obejmować kompleksową organizację i zagospodarowanie – w formie półkolonii wypoczynkowych – czasu wolnego, dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Radzymin w miejscu ich zamieszkania ,okresie lipiec – sierpień. W tym: organizację zajęć i warsztatów zainteresowań, upowszechnienie rekreacji, wypoczynku czynnego jak i biernego, inicjowanie i wspieranie dziecięcej twórczości artystycznej itp. Podstawowym celem realizacji przedsięwzięć w ramach realizacji zadania jest wspieranie opieki i wychowania dzieci – podejmowanie różnorodnych działań zmierzających do poprawy poza rodzinnej opieki nad dzieckiem ze szczególnym uwzględnieniem łagodzenia skutków ubóstwa wielu rodzin wychowujących. Kwalifikowane wydatki: w ramach dotacji udzielonej na realizację zadania gmina może pokryć koszty związane z organizacją półkolonii, w tym koszty: zajęć sportowych i ruchowych, Terenowych, proekologicznych, krajoznawczych itp. Dotacja nie będzie przyznana na wydatki niezwiązane bezpośrednio z realizacją przedmiotowego zadania. W rozliczeniu zadania nie będą również uwzględniane wydatki poniesione przed datą zawarcia umowy oraz po dacie zakończenia realizacji zadania określonych w umowie. Oferenci powinni posiadać doświadczenie w realizacji w prowadzeniu działań tego typu. Zadanie nie może być zrealizowane przez podmiot, nie będący stroną umowy.
6. Termin realizacji zadania: Realizacja zadania powinna zakończyć się z dniem do 31 sierpnia 2006 r. Finansowanie zadania obejmie okres zdefiniowany w zawartej umowie i na warunkach w niej określonych, w taki sposób, by zadaniem objąć najefektywniej jak największą liczbę uczestników.
7. Zasady przyznawania dotacji: Wysokość dotacji – do 70% całkowitego kosztu zadania tzn. dotacja na zadanie nie może przekroczyć 70% jego wartości. Wnioskodawca musi zapewnić pozostałe 30% kosztów projektu w postaci wkładu własnego bądź wkładu partnerów. W przypadku przekroczenia w rozliczeniu zadania udziału dotacji gminy powyżej 70% wartości zadania, dotacja zostanie proporcjonalnie zmniejszona. Dotacja zostanie przyznana na podstawie wybranej oferty i zawartej umowy z obowiązkiem rozliczenia się po zrealizowaniu zadania.
8. Wymogi formalne i terminy konkursu: Oferty należy składać: - w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok. nr 24 - w zamkniętej kopercie z oznaczeniem numeru zadania, podanym w ogłoszeniu oraz nazwą i adresem oferenta, -w formie pisemnej po rygorem nieważności; - wzór oferty stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 8 marca 2005 roku w sprawie określenia wzoru oferty podmiotu uprawnionego - ( Dz.U. z dnia 21 marca 2005 roku Nr 44, poz. 427 (wzór oferty w załączeniu ). Formularze ofert można uzyskać w siedzibie zamawiającego, pok. nr 17, - w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 czerwca 2006 r. do godz.16 . Wymagana dokumentacja • prawidłowo i kompletnie wypełniony formularz – oferta podpisania przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, zgodnie z wyciągiem krajowego rejestru sądowego, Oferta powinna zawierać: - szczegółowy zakres rzeczowy zadania, - termin i miejsce realizacji zadania, - kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania, - informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających realizację zadania, - informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie. Załączniki: • aktualny odpis potwierdzający wpis do właściwej ewidencji lub rejestru z KRS ( ewentualnie poświadczona za zgodność z oryginałem kopia) lub inne dokumenty potwierdzające status prawny ( osobowość prawną ) uprawnionego podmiotu i prowadzonej przez niego działalnośc, ważny 3 miesiące od daty wystawienia, ewentualnie poświadczona kopia lub o • aktualny statut ( ewentualnie kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem ) lub odpowiednio regulamin organizacyjny placówki, • sprawozdanie merytoryczne i finansowe ( bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) za rok 2005 . W przypadku organizacji działających krócej za spełnienie wymogu uważane jest dołączenie sprawozdania za okres od rejestracji do daty ogłoszenia
Oferty złożone po terminie, sporządzone wadliwie bądź niekompletne, co do wymaganego zestawu dokumentów lub informacji oraz złożone na niewłaściwych drukach, nie będą rozpatrywane ze względów formalnych.
Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty. - rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie nie przekraczającym 7 dni od upływu terminu do złożenia ofert, - podmioty składające oferty zostaną pisemnie powiadomione o podjętej decyzji, złożone oferty są rozpatrywane – pod względem formalnym i merytorycznym- przez Zespół Opiniujący, powołany odrębnym zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin. Przy rozpatrywaniu ofert brane będą pod uwagę kryteria merytoryczne (zasięg), społeczne (odbiorcy, zapotrzebowanie), finansowe, organizacyjne ( zasoby ). Oferty zgłoszone w konkursie będą oceniane według następujących kryteriów: Kryteria formalne: - terminowość złożenia oferty, - kompletność i prawidłowość wymaganej dokumentacji, - zgodność oferty z rodzajem zadania określonym w ogłoszeniu oraz z zadaniami statutowymi organizacji. Kryteria merytoryczne: - kalkulacja kosztów realizacji zadania - zaangażowanie finansowe i poza finansowe oferenta tj. wysokość udziału środków własnych ( koszty osobowe i rzeczowe), wysokość finansowania z innych źródeł oraz oczekiwaną wartość dotacji, - ocena kosztów kalkulacji zadania pod katem ich celowości, oszczędności oraz efektywności wykonania, - ocenę możliwości skutecznej realizacji zadania na podstawie przedstawionych informacji, - charakter i praktyka działania organizacji, jej dotychczasowe doświadczenia w zakresie realizacji tego typu zadań, - liczba osób objętych projektem, korzyści dla odbiorców zadania – efekty społeczne realizacji zadania (wymierne korzyści dla społeczności lokalnej), innowacyjność rozwiązań.
9. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w określonej w ofercie wysokości.
10. Warunki współpracy w realizacji zadania: - decyzja Burmistrza, po zapoznaniu się z opinią w.w Zespołu, jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy ze Zleceniobiorcą – podmiotem, którego oferta została wybrana w konkursie. Umowa określa zakres i warunki podmiotowego zadania. - zleceniobiorcy są zobowiązani do: korekty kosztorysu i harmonogramu realizacji zadania stosownie do przyznanej dotacji, wyodrębnienia ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadania, sporządzenia sprawozdania końcowego z wykonania zadania w terminie określonym w umowie. - zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Gmina Radzymin zlecając zadanie publiczne ma prawo dokonać kontroli oceny realizacji zadania, obejmującej w szczególności: stan realizacji, efektywność, rzetelność, jakość wykonania zadania, prawidłowość wykorzystania środków oraz prowadzenie wymaganej dokumentacji. - dopuszcza się możliwość realizacji tego samego zadania przez kilka podmiotów. - w przypadku, gdy suma dofinansowania zgłoszonych ofert przekracza wysokość środków przeznaczonych na wsparcie zadania, Burmistrz zastrzega sobie możliwość proporcjonalnego zmniejszenia wielkości dofinansowania, stosownie do posiadanych środków. W przypadku zaistnienia konieczności zmniejszenia kwoty dotacji w stosunku do wnioskowanej przez oferentów, nie będą oni związani złożonymi ofertami.
11. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu ofert zostanie umieszczone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu –www.bip.radzymin.pl
12. Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin zastrzega sobie prawo odwołania otwartego konkursu, przesunięcia terminu składania ofert oraz terminu rozstrzygnięcia konkursu.
13. Informacje dodatkowe można uzyskać: w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2 ; do kontaktu z oferentami upoważniona jest Halina Grzelak: pok. nr 17, tel. (22) 78650 21, 786 50 25, 786 62 92 wew.53.
Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin /-/ Zbigniew Piotrowski |