Zakończone konkursy

OGŁOSZENIE O KONKURSIE PROJEKTÓW NA REALIZACJĘ
ZADANIA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE WSPIERANIA ROZWOJU
SPORTU ŚWIADCZONEGO NA RZECZ MIESZKAŃCÓW GMINY
RADZYMIN W 2018 ROKU 

 

BURMISTRZ RADZYMINA
ogłasza konkurs projektów na realizację zadania publicznego w zakresie
wspierania rozwoju sportu świadczonego na rzecz mieszkańców
Gminy Radzymin w 2018 roku


Działając na podstawie art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1463 z późn. zm.) oraz uchwały Nr 521/XLV/2017 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w Gminie Radzymin (Dz. Urz. Województwa Mazowieckiego z dnia 29 grudnia 2017 r., poz.12533), Burmistrz Radzymina ogłasza konkurs projektów na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania rozwoju sportu, świadczonego na rzecz mieszkańców Gminy Radzymin w 2018 roku i zaprasza do składania wniosków

I. Zasady postępowania konkursowego oraz przyznawania dotacji określają:
1) ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1463 z późn. zm.);
2) ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.);
3) uchwała Nr 521/XLV/2017 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w Gminie Radzymin (Dz. Urz. Województwa Mazowieckiego z dn.29 grudnia 2017 r., poz. 12533);
4) Uchwała Nr 507/XLIV/2017 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 20 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Radzymin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.

II. Wspieranie rozwoju sportu
następuje poprzez wsparcie finansowe klubów sportowych w formie dotacji celowych na dofinansowanie zadania z zakresu sportu w różnych dyscyplinach sportowych, w których realizowany jest cel publiczny Gminy Radzymin obejmujący:
1) poprawę warunków uprawiania sportu na terenie Gminy przez zawodników klubów sportowych;
2) doskonalenie umiejętności i osiąganie wysokich wyników sportowych przez zawodników klubów sportowych;
3) zwiększenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży aktywnym uczestnictwem we współzawodnictwie sportowym;
4) zwiększenie dostępności mieszkańców Gminy do różnorodnych form aktywności sportowej;
5) promocję sportu i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Gminy.

III. Rodzaj i forma działań/zadań
:
1. Rodzaj działań objętych niniejszym konkursem: rozwój sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz rozwój sportu na najwyższym poziomie w różnych kategoriach wiekowych, w tym: szkolenie sportowe, udział we współzawodnictwie sportowym, organizacja i udział zawodników w rozgrywkach ligowych, w międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach sportowych oraz pozostałych imprezach sportowych, kreujących sportowy wizerunek Gminy Radzymin, organizacja krajowych obozów sportowych dla uzdolnionych zawodników.
2. Klub sportowy składa jeden wniosek wskazując realizację zadania publicznego z uwzględnieniem różnych, ale min. jednej z form jego realizacji.

IV. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania
.
1. Na realizację zadania przeznacza się z budżetu Gminy Radzymin środki finansowe w wysokości 270 000 zł (słownie dwieście siedemdziesiąt tysięcy złotych).
2. Kwota ta może ulec zmianie, w szczególności w przypadku stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem, złożone wnioski nie uzyskają akceptacji Burmistrza Radzymina lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu Gminy Radzymin w części przeznaczonej na realizację zadania z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.

V. Dotacje mogą być przyznane klubom sportowym, w tym także klubom funkcjonującym w formie spółki prawa handlowego, nie zaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, powołanym do prowadzenia działalności sportowej, które:
1) działają na terenie Gminy Radzymin lub na rzecz jej mieszkańców;
2) są członkami polskich związków sportowych, zrzeszają zawodników posiadających licencje zawodnika wydane przez uprawnione do tego polskie związki sportowe (wojewódzkie związki sportowe),karty zgłoszenia lub inne dokumenty uprawniające do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym;
3) prowadzą szkolenie sportowe;
4) posiadają wykwalifikowaną kadrę szkoleniową do prowadzenia szkolenia sportowego na każdym jego etapie;
5) posiadają zasoby rzeczowe w postaci dostępu do bazy materialno-technicznej, zapewniające prowadzenie działalności sportowej przez klub;
6) poprzez swoją działalność promują społeczną rolę sportu wśród mieszkańców Gminy;
7) promują wśród mieszkańców wizerunek Gminy Radzymin stwarzającej warunki dla rozwoju sportu, np. poprzez honorowanie Radzymińskiej Karty Mieszkańca i udzielanie jej posiadaczom zniżek lub przywilejów.

VI. Zasady i tryb przyznawania dotacji, w tym warunki finansowe:
1. Dotowane z budżetu gminy mogą być tylko projekty realizowane na terenie Gminy lub na rzecz jej mieszkańców.
2. Forma zlecenia projektu do realizacji: wsparcie.
3. Udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadań w zakresie sportu odbywa się na podstawie wniosku klubu sportowego.
4. Rozpatrywane będą wnioski zgodne z tematem ogłoszonego zadania.
5. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznania dotacji w oczekiwanej wysokości.
6. Wnioskowana kwota dotacji może stanowić maksymalnie 90% całkowitych kosztów kwalifikowanych realizacji projektu.
7. Wysokość udziału środków własnych klubu nie może być niższa niż 10 % całkowitych kosztów kwalifikowalnych w ramach projektu, w tym finansowe środki własne nie mogą być niższe niż 5% całkowitych kosztów kwalifikowalnych realizacji projektu.
8. Zadeklarowany wkład osobowy i rzeczowy (łącznie) nie może przekroczyć 5% całkowitych kosztów kwalifikowanych realizacji projektu.
9. Przez wkład osobowy własny należy rozumieć:
1) prace wolontariuszy udokumentowana zawartymi porozumieniami, ich kartami pracy lub oświadczeniami wolontariuszy o wykonaniu powierzonych im zadań;
2) pracę członków organizacji udokumentowana oświadczeniami o wykonaniu powierzonych zadań;
Klub przy szacowaniu wielkości wkładu osobowego bierze pod uwagę zadania, które powierzy do realizacji wolontariuszom bądź swoim członkom, czas realizacji tych zadań oraz koszty, jakie musiałby ponieść zatrudniając odpłatny personel.
10. Przez wkład rzeczowy własny należy rozumieć:
1) wkład własny wniesiony w postaci rzeczowej rozumiany jako np. środki transportu, urządzenia; zasobem rzeczowym może być również zasób udostępniony, względnie usługa świadczona na rzecz klubu przez inny podmiot nieodpłatnie (np. usługa transportowa, hotelowa, poligraficzna itp.) planowana do wykorzystania w realizacji projektu;
2) wartość wkładu rzeczowego należy oszacować na podstawie porównania z cenami rynkowymi zakupu tożsamych towarów lub usług oraz korzystania ze wskazanych nieruchomości, urządzeń, przedmiotów.
11. W przypadku pozytywnej oceny większej liczby wniosków, dla których łączna kwota wnioskowanej dotacji przekroczy poziom zaplanowanych na zadanie środków finansowych, dopuszcza się możliwość udzielenia dotacji w kwocie mniejszej niż wskazana we wniosku.
W takim przypadku klub składający wniosek może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub zrezygnować z przyjęcia przyznanej dotacji. Procentowy udział przyznanej dotacji w całkowitych kosztach realizacji projektu nie może być wyższy niż wnioskowany.
12. Finansowy wkład własny określony we wniosku może zostać proporcjonalnie obniżony w przypadku otrzymania dotacji niższej niż wnioskowana.
13. W przypadku, o którym mowa w ust. 11 wnioskodawca jest zobowiązany do przedstawienia zaktualizowanego zakresu rzeczowego i finansowego projektu, który stanowić będzie podstawę do zawarcia umowy.
14. Środki pochodzące z dotacji mają służyć realizacji celu publicznego, który Gmina Radzymin zamierza osiągnąć i mogą one być przeznaczone na koszty związane bezpośrednio z wykonywaniem projektu i niezbędne dla jego realizacji. W ramach kosztów projektu pokryte mogą być tylko koszty kwalifikowane.
15. Koszty kwalifikowane to niezbędne, zaplanowane w budżecie oraz uzasadnione wydatki poniesione przez klub w trakcie realizacji projektu, zapisane w jego księgach zgodnie z zasadami księgowości, możliwe do zidentyfikowania, zweryfikowania, i poparte dokumentami - umowami, fakturami, itp. Są nimi np. koszty:
1) realizacji programów szkolenia sportowego;
2) zakupu niezbędnego sprzętu sportowego i innych materiałów służących do prowadzenia szkolenia oraz obuwia i odzieży sportowej;
3)  organizowania zawodów sportowych, rozgrywek ligowych i imprez sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach i imprezach;
4)  korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego (ważne : od 1 września 2018 r. dostęp do obiektów sportowych będących w administracji ROKIS będzie odpłatny - zgodnie z tabelą opłat stanowiącą zał. nr 3 do niniejszego ogłoszenia);
5) wynagrodzenia kadry szkoleniowej oraz trenersko- instruktorskiej;
6) organizacji i uczestnictwa w zgrupowaniach i obozach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, zawodów, turniejów;
7) pośrednie związane z realizacją zadania jednak nie więcej niż 10% dotacji takie, jak:
a)  koszty obsługi administracyjno-księgowej związanej z realizacją projektu, w tym zakup artykułów biurowych i piśmiennych;
b) koszty usług poligraficznych itp.;
c) koszty marketingu projektu, w tym np. prowadzenie strony internetowej z wykazem miejsc realizowanych zadań w ramach projektu, galerią zdjęć z realizacji zadań, filmami itp.
16. Z dotacji nie mogą być finansowane wydatki z tytułu:
1) utrzymania obiektów sportowych, w tym wynagrodzenie dla osób odpowiadających za ich utrzymanie;
2) wynagrodzenia zawodników, premii meczowych i innych nagród;
3) wynagrodzenia działaczy klubu sportowego;
4) zapłaty odsetek, kar, mandatów i innych opłat sanacyjnych nałożonych na klub sportowy lub zawodnika tego klubu;
5) zaległych zobowiązań klubu sportowego, w tym składek ZUS, zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, zaciągniętej pożyczki, kredytu, lub wykupu papierów wartościowych oraz kosztów obsługi zadłużenia;
6) transferu zawodnika z innego klubu portowego;
7) kosztów realizacji przedsięwzięć o charakterze inwestycyjnym;
8) kosztów, które wnioskodawca poniósł na realizację projektu przed zawarciem umowy dotacyjnej.
17. Burmistrz Radzymina może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy, w przypadku gdy okaże się, że:
1) rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego we wniosku;
2) podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych;
3) zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową wnioskodawcy;
4) wnioskodawca nie dopełnił obowiązku wskazanego w ust.11.
18. Odmowa podpisania umowy z podmiotem wyłonionym w konkursie może nastąpić także w przypadku, gdy w wyniku kontroli dokumentacji finansowej i merytorycznej oferenta okaże się, że wcześniej przyznane dofinansowanie zostały wydane niezgodnie z przeznaczeniem, rozliczone nieprawidłowo lub nierozliczone do dnia podpisania kolejnej umowy.
19. Burmistrz Radzymina zastrzega sobie prawo do:
1)  nierozdysponowania wszystkich środków przewidzianych w ogłoszeniu o konkursie;
2) unieważnienia konkursu w przypadku:
a) braku wniosków;
b) kiedy żaden ze złożonych wniosków nie spełnił wymogów zawartych w ogłoszeniu;
c) jeżeli wymagają tego szczególne okoliczności.

VII. Termin i warunki realizacji projektu.
1. Termin realizacji projektu opisanego we wniosku, powinien rozpoczynać się nie wcześniej niż od dnia podpisania umowy, a kończyć nie później niż do 31 grudnia 2018 r.
2. Dotowane kluby sportowe zobowiązane są do:
1) prowadzenia szczegółowej dokumentacji merytorycznej i finansowej z realizacji projektu;
2) informowania, że projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Radzymin. Informacja na ten temat powinna się znaleźć we wszystkich materiałach, publikacjach, informacjach dla mediów, ogłoszeniach oraz wystąpieniach publicznych dotyczących realizowanego zadania publicznego;
3) umieszczenia logo Gminy Radzymin na wszelkich materiałach, w szczególności promocyjnych, informacyjnych, szkoleniowych, edukacyjnych, dotyczących realizowanego zadania publicznego oraz zakupionych rzeczach, o ile ich wielkość i przeznaczenie tego nie uniemożliwia, proporcjonalnie do wielkości innych oznaczeń, w sposób zapewniający jego dobrą widoczność.
3. Projekt winien być realizowany z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując jego wykonanie w sposób efektywny, oszczędny i terminowy, zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym we wniosku.
4. W przypadku niewykorzystania dotacji lub wykorzystania dotacji niezgodnie z umową środki finansowe podlegają zwrotowi wraz z odsetkami, jak dla zaległości podatkowych, na rzecz Gminy Radzymin.
5. Projekt winien być realizowany w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu docelowymi podmiotami działań byli mieszkańcy Gminy Radzymin.

VIII. Termin i warunki składania wniosków.
1. Klub sportowy składa wniosek na druku stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia w terminie do 31 stycznia 2018 r. do godz. 16.00 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin (pok. nr 21) lub przesyła pocztą na adres Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, 05-250 Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2. Wniosek wraz załącznikami należy złożyć w kopercie opatrzonej nazwą „Konkurs na realizację projektu w zakresie sportu”. W przypadku wysłania wniosku pocztą decyduje data wpływu do Urzędu.
2. Do wniosku należy dołączyć:
1) w przypadku, gdy wnioskodawca nie jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym - aktualny wyciąg z innego rejestru lub ewidencji – wyciąg musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany;
2) aktualny statut klubu lub inny dokument określający przedmiot działalności oferenta;
3) pełnomocnictwo lub upoważnienie do składania oświadczeń woli – jeśli to konieczne;
w przypadku dołączenia pełnomocnictwa należy złożyć dowód wniesienia opłaty skarbowej (od oryginału, odpisu, wypisu, kopii) w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. z 2016 r., poz.1827 ze zm.). Opłatę w wysokości 17 zł należy dokonać na rzecz Gminy Radzymin;
4) sprawozdanie merytoryczne za rok 2017;
Przez sprawozdanie merytoryczne rozumie się sprawozdanie z działalności klubu za rok ubiegły z uwzględnieniem celów statutowych, podejmowanych działań lub inicjatyw nie tylko związanych z realizowanym zdaniem publicznym dofinansowanym przez Gminę Radzymin.
5) sprawozdanie finansowe za rok 2017;
Przez sprawozdanie finansowe rozumie się sprawozdanie finansowe sporządzone na podstawie ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. 2017 poz. 2342) i składające się z trzech elementów: bilansu, rachunku wyników lub rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej.
W przypadku wniosku na projekt, którego termin składania upływa przed ustawowym terminem sporządzania sprawozdania finansowego, dopuszcza się złożenie informacji finansowej z działalności za rok 2017 wraz z oświadczeniem stanowiącym zobowiązanie do przedłożenia sprawozdania finansowego po jego sporządzeniu. Druk informacji stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
6) oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia;
7) licencje klubu i zawodników;
8) dokumenty potwierdzające kwalifikacje i uprawnienia kadry szkoleniowej;
9) uprawnienia zawodników do reprezentowania klubu w rozgrywkach ligowych organizowanych wyłącznie przez polskie związki sportowe, potwierdzone przez odpowiedni związek sportowy;
10) deklarację potwierdzającą udział w realizacji projektu partnerów wykazanych we wniosku;
11) nieobligatoryjnie do wniosku można dołączyć;
a) pisemne rekomendacje dla klubu;
b) umowy partnerskie lub oświadczenie partnera o współpracy, zapewnieniu miejsca realizacji projektu;
c) inne załączniki, związane ze specyfiką realizacji zadania publicznego i mogące mieć znaczenie przy ocenie projektu.
3. Wszystkie dokumenty będące załącznikami do wniosku muszą być złożone w postaci oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem i podpisanej przez uprawnione osoby - zgodnie ze statutem, KRS lub innym rejestrem.
4. Wnioski złożone po terminie oraz wnioski zawierające błędy formalne nieuzupełnione w terminie 3 dni roboczych - od dnia powiadomienia mailowego lub telefonicznego - zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
5. Wnioski wraz z dokumentami nie będą zwracane wnioskodawcom.
6. Zastrzega się prawo przesunięcia terminu składania wniosków bez podania przyczyny.

IX. Tryb i kryteria wyboru wniosków.
1. Oceny formalnej złożonych wniosków dokona Referat Partycypacji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.
2. Kryteria oceny formalnej:
1) wniosek został złożony na właściwym formularzu;
2) wniosek został złożony przez uprawionego wnioskodawcę;
3) wniosek został złożony na zadanie, którego realizacja jest zgodna z celami statutowymi wnioskodawcy;
4) wniosek został złożony w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu;
5) wniosek jest wypełniony czytelnie i kompletnie;
6) wniosek zawiera wymagane w ogłoszeniu załączniki;
7) wniosek nie zawiera innych błędów formalnych.
3. Oferty nie spełniające wymogów formalnych nie będą rozpatrywane.
4. Oferty klubów, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, lub zalegają z opłacaniem należności z tytułu zobowiązań podatkowych lub/i na ubezpieczenie społeczne nie będą rozpatrywane.
5. Oceny merytorycznej złożonych ofert dokonana Komisja konkursowa.
6. Komisja konkursowa na mocy zarządzenia Burmistrza Radzymina, po wstępnej ocenie projektu pod względem formalnym przez Referat Partycypacji i Polityki Społecznej, dokona oceny i wyboru najkorzystniejszych wniosków oraz propozycji podziału środków na realizację projektów.
7. Komisja konkursowa w trakcie rozpatrywania i oceny merytorycznej wniosków może wezwać wnioskodawcę do złożenia dodatkowych informacji i uzupełnienia dokumentacji. W sytuacji, gdy wnioskodawca nie złoży oczekiwanych informacji bądź nie uzupełni dokumentacji we wskazanym terminie, wniosek nie podlega dalszej ocenie.
8. Przy rozpatrywaniu wniosków będą brane pod uwagę następujące kryteria:
1) zgodność zgłoszonego projektu z celem publicznym z określonym w pkt II celem publicznym;
2) poziom sportowy, jaki reprezentuje klub w danej dyscyplinie oraz dotychczasowe osiągnięcia sportowe;
3) posiadane zasoby kadrowe - kadra szkoleniowa oraz trenersko- instruktorska (liczba oraz kwalifikacje trenerów i instruktorów) oraz doświadczenie w działalności sportowej w dyscyplinie, której wniosek dotyczy;
4) całkowity koszt realizacji planowanego projektu oraz udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych niż budżet gminy źródeł na realizację projektu (wkład własny finansowy w całości kosztów wnioskowanego projektu);
5) wkład rzeczowy i osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków klubu;
6) kalkulacja kosztów realizacji projektu (zasadność i realność kosztów przedstawioną w kosztorysie w związku z zakresem rzeczowym projektu (w tym rodzaj i celowość planowanych do objęcia wsparciem kosztów);
7) drużyn (grup) objętych projektem oraz liczba beneficjentów objętych projektem (bezpośrednich uczestników/adresatów projektu) uczestniczących w zawodach organizowanych przez związki sportowe;
8) dotychczasowa współpraca z Gminą, w tym realizacja zadania publicznego przez wnioskodawcę w okresie poprzedzającym złożenie wniosku z uwzględnieniem prawidłowość i terminowość rozliczania się z otrzymanych dotychczas środków finansowych na realizację zadań publicznych Gminy;
9) sposób promowania sportu wśród mieszkańców;
10)  promocja wizerunku Gminy Radzymin, w szczególności poprzez honorowanie Radzymińskiej Karty Mieszkańca i udzielanie jej posiadaczom zniżek lub przywilejów.
9. Członkowie Komisji konkursowej dokonują indywidualnej oceny merytorycznej mając do dyspozycji 100 punktów. Ostateczna ocena jest średnią arytmetyczną indywidualnych ocen członków Komisji.
10. W podziale środków nie będą uwzględniane wnioski, które uzyskały mniej niż 60 pkt, czyli ich średnia ocena będzie mniejsza niż 60 % maksymalnej, możliwej do otrzymania w konkursie punktacji.
11. Burmistrz Radzymina uwzględniając opinię Komisji konkursowej, podejmuje decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu dotacji klubowi sportowemu oraz jej wysokości w terminie 14 dnia od terminu składania wniosków.
12. Decyzja Burmistrza jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjna w rozumieniu KPA.
13. Wyniki konkursu, z podaniem nazwy klubu, nazwy projektu i wysokości przyznanej dotacji, Burmistrz ogłasza poprzez wywieszenie ogłoszenia na tablicy ogłoszeń Urzędu, publikację na stronach internetowych Gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, niezwłocznie po zakończeniu postępowania konkursowego.
14. W przypadku przyznania dotacji mniejszej niż wnioskowana, warunkiem zawarcia umowy jest doprecyzowanie warunków realizacji zadania w zaktualizowanym opisie projektu lub/i skorygowanym kosztorysie i harmonogramie realizacji projektu uwzględniającego wysokość przyznanej dotacji, zgodnie ze wzorem przedstawionym w Załączniku nr 3 do niniejszego zarządzenia - niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu, jednak nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia realizacji projektu.
15. Przekazywanie środków finansowych odbywa się na podstawie pisemnej umowy zawartej pomiędzy Gminą Radzymin a klubem sportowym, któremu przyznano dotację, która zawiera szczegółowe terminy oraz warunki realizacji, finansowania i rozliczania projektu. Ramowy wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do niniejszego zarządzenia.
16. Przed zawarciem umowy Burmistrz może zażądać od wnioskodawcy dokumentów potwierdzających złożone pod wnioskiem oświadczenia.
17. Burmistrz Radzymina w ciągu 30 dnia od dnia rozstrzygnięcia konkursu zawiera umowę na realizację projektu.

X. Postanowienia końcowe.
1. Projekt może być realizowany wyłącznie podmiot będący stroną umowy.
2. Dotowany klub, który otrzyma dotację z budżetu Gminy Radzymin jest zobowiązany do wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację projektu.
3. Po podpisaniu umowy, dokonywane w trakcie realizacji projektu przesunięcia pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków w kosztorysie, w części dotyczącej przyznanej dotacji (przesunięcia środków z jednej pozycji do drugiej) wymagają uzyskania pisemnej zgody Gminy zawsze, jeżeli suma proponowanych zmian w jednej pozycji kosztorysowej przekroczy 20% wartości danej kategorii wydatków.
4. W pozycjach dotyczących wynagrodzeń jakiekolwiek zwiększenia uzasadnione realizacją zadania, powinny zostać pisemnie wyjaśnione, a przedłożone pisemne wyjaśnienie zaakceptowane przez organizatora konkursu.
5. Dotowany klub, który otrzyma dotację z budżetu Gminy Radzymin jest zobowiązany do dostarczenia na wezwanie Gminy oryginałów lub potwierdzonych kopii dokumentów (faktur, rachunków i innych) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związanej. Kontrola, o której mowa, nie ogranicza prawa Gminy do kontroli całości realizowanego projektu pod względem finansowym i merytorycznym.
6. Dotowany klub w terminie 30 dni od daty zakończenia realizacji projektu zobowiązany jest do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z wykonania projektu, zgodnie ze wzorem przedstawionym w Załączniku nr 5 do niniejszego zarządzenia.
7. Gmina może żądać od dotowanego podmiotu składania sprawozdań częściowych z realizacji projektu.
8. Realizując zlecone przez Gminę zadanie kluby sportowe zobowiązane są do informowania z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem Burmistrza Radzymina o organizacji imprez sportowych/innych wydarzeń odbywających się w ramach projektu.
9. Przewiduje się prowadzenie monitoringu realizacji projektu ze strony pracowników Urzędu oraz jednostek organizacyjnych Gminy.
10. Klub może otrzymać dotację na więcej niż jedno zadanie w ciągu roku.
11. Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dotacji udziela Referat Partycypacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin (tel. 22 6676852, kom. 600 933 916).

 

Burmistrz
/-/ mgr Krzysztof Chaciński

 

INFORMACJA FINANSOWA Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2017

OŚWIADCZENIE WNIOSKOBIORCY

TABELA OPŁAT ZA WYNAJEM OBIEKTÓW SPORTOWYCH BĘDĄCYCH W ADMINISTRACJI ROKIS

WNIOSEK O PRZYZNANIE DOTACJI NA WSPARCIE PROJEKTU Z ZAKRESU ROZWOJU SPORTU

SKORYGOWANY KOSZTORYS I HARMONOGRAM REALIZACJI PROJEKTU W ZAKRESIE ROZWOJU SPORTU

RAMOWY WZÓR UMOWY O REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

SPRAWOZDANIE CZĘŚCIOWE/KOŃCOWE

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Autor: Halina Grzelak - Kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej | Data wprowadzenia: 2018-01-17 09:47:37 | Data modyfikacji: 2018-02-08 13:54:10.
Data wprowadzenia: 2018-01-17 09:47:37
Data modyfikacji: 2018-02-08 13:54:10
Autor: Halina Grzelak - Kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej
Opublikowane przez: Anna Kotowska
« powrót