Komunikaty, Ogłoszenia i Informacje

OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA
REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU
WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ I
SPORTU W GMINIE RADZYMIN W 2014R.  
Burmistrz Radzymina ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu  w Gminie Radzymin w 2014 roku  oraz zaprasza do składania ofert.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych  oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), prowadzących działalność pożytku publicznego odpowiednio do terytorialnego zakresu działania Gminy Radzymin, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, oraz których działalność statutowa zgodna jest z dziedziną zlecanego zadania (zwanych dalej oferentami).

Główne cele zadań objętych konkursem:
1) popularyzacja  i rozwijanie różnych dyscyplin sportu;
2) szkolenie młodych zawodników, upowszechnianie oraz promocja kultury fizycznej i sportu w lokalnym środowisku;
3) propagowanie wśród mieszkańców gminy, a szczególnie  wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego;
4) aktywizowanie środowiska lokalnego do uprawiania sportu;
5) zwiększenia liczebności dzieci i młodzieży uprawiających wybrane dyscypliny sportu;
6) wychowanie dzieci i młodzieży poprzez uprawianie sportu;
7) zapewnienie informacji dla mieszkańców gminy o działaniach klubów sportowych;
8) promocja wizerunku  Radzymina  jako gminy stwarzającej warunki dla rozwoju kultury fizycznej i sportu.

I. Rodzaje zadań  objętych konkursem

1. Nazwa zadania konkursowego nr 1: Szkolenie sportowe, prowadzenie działalności sekcji sportowych i pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, organizowanie  zawodów, turniejów sportowych i imprez sportowo - rekreacyjnych, wspieranie sportowych reprezentacji Gminy Radzymin.
 
Szczegółowe informacje dotyczące zadania:
1) Opis zadania: powszechne szkolenie sportowe, w szczególności  dzieci i młodzieży z terenu Gminy Radzymin, organizacja zawodów i rozgrywek sportowych,  wspieranie sportowych reprezentacji gminy a także wsparcie organizacji masowych imprez sportowych i sportowo- rekreacyjnych, festynów i turniejów oraz udostępnianie i utrzymanie do tego celu bazy sportowo- rekreacyjnej;
2) Dotacja ma  służyć realizacji celu publicznego i może być przeznaczona w szczególności na pokrycie kosztów wynikających bezpośrednio z realizacji zadania.
3) Termin realizacji zadania: od podpisania umowy do końca grudnia 2014 r.

2. Nazwa zadania konkursowego nr 2: Organizacja obozów sportowych w okresach wolnych od nauki dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Radzymin.

Szczegółowe informacje dotyczące zadania:
1) Opis zadania: organizacja obozów sportowych obejmująca w szczególności zapewnienie odpowiedniej bazy szkoleniowej, zapewnienie wykwalifikowanej kadry trenerskiej i medycznej, zapewnienie bezpiecznego dojazdu, stworzenie możliwości nauki pożytecznego i efektywnego zagospodarowania czasu wolnego, zapoznanie uczestników turnusu z zasadami far play, zapewnienie odpowiedniego całodziennego wyżywienia.
2) Środki pochodzące z dotacji mogą  być  przeznaczone  i wykorzystane wyłącznie na pokrycie kosztów wynikających bezpośrednio z realizacji zadania
3) Dofinansowanie można wykorzystać, gdy organizator wypoczynku uwzględni wymogi określone Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 grudnia 2009 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania ( Dz.U. Nr 218, poz.1696).
4) Termin realizacji zadania: od podpisania umowy do końca ferii/wakacji w 2014 r.
3. W ramach niniejszego otwartego konkursu ofert uprawniony podmiot może złożyć na każde zadanie maksymalnie jedną ofertę. Złożenie przez oferenta więcej ofert spowoduje, że żadna ze złożonych ofert nie będzie rozpatrywana.
4. Ta sama oferta nie może też być przedmiotem wniosku o dofinansowanie z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art.19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2010 r.Nr 234, poz. 1536 z późn.zm.).

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań

1. Na realizację zadań, zgodnie z projektem budżetu Gminy Radzymin na rok 2014, planuje się przeznaczyć łącznie  kwotę 168 000,00 zł., w tym:
1)  na realizacje zadania  nr 1: 158 000,00 zł
2)  na realizacje zadania nr 2:     10 000,00 zł
2. Kwota ta może ulec zmniejszeniu w przypadku, gdy zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu gminy w części przeznaczonej na realizację zadań z ważnych przyczyn, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.
3. Zlecenie realizacji zadań publicznych nastąpi w formie ich wspierania wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie  ich realizacji.
4. Dofinansowanie ze środków Gminy Radzymin nie może przekraczać 90% całkowitych kosztów realizacji zadania, tzn. deklarowany udział środków finansowych własnych oferenta lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego musi wynosić nie mniej niż 10 % planowanych całkowitych kosztów realizacji zadania.

III. Zasady przyznawania dotacji

1. Postępowanie konkursowe w sprawie przyznania dotacji odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).
2. O przyznanie dofinansowania  mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
3. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest  złożenie formularza oferty, zgodnego ze wzorem określonym w aktualnym rozporządzeniu właściwego ministra wraz z wymaganymi załącznikami, w terminie i w sposób określony w niniejszym ogłoszeniu.
4. Oferent winien przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
5. Za rzetelność, poprawność i kompletność oferty oraz zawarte w niej informacje odpowiada oferent.
6. Terminowe złożenie poprawnej i kompletnej  oferty do konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, nie gwarantuje również przyznania dofinansowania w wysokości wnioskowanej przez oferenta.
7. Okres realizacji zadania nie jest równoznaczny z okresem rozliczania kosztów ze środków pochodzących z dotacji. Rozliczane są koszty ponoszone od dnia zawarcia umowy do terminu określonego w podpisanej umowie.
8. W przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z inną jednostką organizacyjną Gminy, informację o sposobie zaangażowania tej jednostki w realizację zadania należy przedstawić w formularzu ofertowym, załączając stosowne potwierdzenie o chęci współpracy przy danym zadaniu.
9. Świadczenia wolontariuszy  oraz praca społeczna członków  stanowią wkład osoby oferenta i powinny być ujęte w formularzu ofertowym. Wycena wkładu osobowego oferenta nie może stanowić więcej niż 30 % sumy środków wykazanych jako środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł  oraz wkład osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków.
10. Za finansowe środki  własne i środki z innych źródeł  nie uznaje się wyceny wkładu rzeczowego oferenta oraz wyceny wkładu rzeczowego innych podmiotów nieodpłatnie biorących udział w realizacji zadania.
11. Środki pochodzące z dotacji nie mogą być wykorzystane na: wydatki inwestycyjne, zakup urządzeń i sprzętu zaliczanego do majątku trwałego (w tym zakup sprzętu powyżej kwoty 3,5 tys. zł – cena jednostkowa), zakup gruntów, działalność gospodarczą, polityczną i religijną.
12. W ofercie powinny znaleźć się  informacje dotyczące liczby grup szkoleniowych i prowadzonych zajęć, czasu trwania szkolenia, częstotliwość i jednostkę zajęciową, osiągnięć sportowych oraz kwalifikacji  kadry szkoleniowej.
13. Środki finansowe zostaną rozdzielone pomiędzy podmioty uprawnione, których oferty będą wyłonione w drodze ww. konkursu. W ramach zadania możliwe jest dofinansowanie więcej niż jednej oferty, dofinansowanie jednej oferty lub nie dofinansowanie żadnej z ofert.
14. W przypadku, gdy suma wnioskowanych dotacji, wynikająca ze złożonych ofert, przekracza wysokość środków przeznaczonych na  realizację zadań, organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wysokości wnioskowanego dofinansowania, przy możliwości zmniejszenia zakresu zadania z wnioskowanej oferty.
15. W przypadku, gdy organizacja otrzymała dotację w wysokości niższej niż wnioskowana, sekretarz gminy lub inna upoważniona osoba oraz realizator zadania dokonują uzgodnień, których celem jest doprecyzowanie warunków i zakresu realizacji zadania, zaktualizowanych w harmonogramie i kosztorysie, zachowując podstawowe cele merytoryczne zadania i deklarowaną kwotę środków własnych  zawartą w ofercie.
16. Upoważnieni przedstawiciele oferenta  zobowiązani są do  osobistego zgłoszenia się  do Urzędu  w celu uzgodnienia warunków umowy, w terminie do 30 dni od ogłoszenia wyników konkursu.
17. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
18. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

IV. Warunki realizacji zadania

1. Środki z dotacji można wykorzystać na dofinansowanie zadania publicznego realizowanego na rzecz mieszkańców Gminy Radzymin.
2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością,  zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie.
3. Najwyższa staranność  oznacza w szczególności wykorzystanie przyznanych kwot zgodnie z przeznaczeniem szczegółowo określonym w umowie, prawidłowe, rzetelne i terminowe  sporządzanie sprawozdań finansowych i merytorycznych oraz oszczędne i celowe wydatkowanie przyznanych środków finansowych.
4. Zadanie przedstawione w ofercie może być realizowane wspólnie przez kilku oferentów, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W takim przypadku wszyscy oferenci  odpowiadają solidarnie za realizację zadania.
5. Zadania zawarte w ofercie mogą być realizowane przy udziale partnera. W przypadku wskazania partnera niezbędne jest dołączenie do oferty umowy partnerskiej, oświadczenia partnera lub innego dokumentu poświadczającego udział partnera w realizacji zadania.

Pouczenie:
Partnerem może być organizacja pozarządowa, podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organ administracji publicznej lub nieprowadząca działalności gospodarczej osoba fizyczna, która współuczestniczy w realizacji zadania będącego przedmiotem oferty nie wykorzystując przy tym środków przekazanych w drodze dotacji. Współpraca ta może obejmować m.in. aktywną wymianę umiejętności, doświadczeń i wiedzy, na każdym etapie realizacji zadania. Udział partnera może dotyczyć także nieodpłatnego wsparcia rzeczowego (użyczenie, potrzebnych do realizacji zadania, zasobów rzeczowych) lub osobowego (udział wolontariuszy innej organizacji). W umowie partnerskiej lub oświadczeniu partnera należy wskazać rodzaj i zakres wsparcia w realizacji zadania.

6. Zadanie publiczne zawarte w ofercie nie może być realizowane przez podmiot niebędący stroną umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego, chyba że podmiot, który zawarł umowę na realizację zadania publicznego, zleci realizację zadania publicznego wybranym, w sposób zapewniający jawność i uczciwą konkurencję, organizacjom pozarządowym lub podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy, nie będącymi stronami umowy. Informacja o takim zleceniu realizacji całości lub części zadania musi być wskazana w ofercie.
7. Istnieje możliwość zakupu przez oferenta usług polegających na wykonaniu czynności o charakterze technicznym lub specjalistycznym, powiązanych z realizacją zadania, jednak nie stanowiących jego meritum.
8. Dopuszcza się pobieranie opłat od adresatów zadania pod warunkiem, że oferent realizujący zadanie publiczne  prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego, z której przychód przeznacza na działalność statutową.
9. W ofercie należy zamieścić deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego. W przypadku odpłatnego wykonania zadania publicznego, planowana kwotę od adresatów należy wpisać w odpowiedniej  tabeli w  ofercie.
10. Oferent przyjmując zlecenie realizacji zadania, zobowiązuje się  do wykonania zadania w zakresie i na zasadach określonych w umowie, a otrzymana dotacja ma służyć tworzeniu warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu wśród mieszkańców Gminy.
11. Środki finansowe przyznane na realizacje zadania oferent będzie mógł przeznaczyć na:
1) koszty merytoryczne: 1. organizacja szkoleń (wynagrodzenie osób szkolących, wynajem obiektów i urządzeń, w tym zabezpieczenie bazy sportowej, wynajem lub zakup niezbędnego sprzętu i urządzeń sportowych do prowadzenia szkolenia, zakup osobistego sprzętu sportowego i ubiorów sportowych, transport i montaż sprzętu sportowego, organizacja zgrupowań szkoleniowych, obozów sportowych, w tym transport, przejazdy, wyżywienie i zakwaterowanie, inne koszty uzasadnione specyfiką dyscypliny; 2. współzawodnictwo sportowe (przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty startowe, wpisowe, wynajem obiektów i urządzeń, opłaty sędziowskie, obsługa techniczna, obsługa medyczna, napoje, odzywki i środki opatrunkowe, dyplomy, medale, puchary, inne koszty uzasadnione specyfiką dyscypliny; 3. ubezpieczenie.
2) koszty obsługi zadania: takie jak:  telefon, materiały biurowe, obsługa księgowa, które nie mogą przekroczyć 10% dotacji.
12. Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz.885 z późn. zm.) oraz ustawy zamówień publicznych  (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.)
13. Podmioty, które otrzymają dotację na realizację zadania, są zobowiązane zamieścić w sposób czytelny informację w wydawanych przez siebie, w ramach realizacji  zadania, publikacjach, materiałach informacyjnych i promocyjnych, poprzez media, w tym na swojej stronie internetowej, jak również stosownie do charakteru zadania, poprzez widoczną w miejscu jego realizacji tablicę lub przez ustną informację kierowaną do odbiorców, o fakcie współfinansowania realizacji zadania przez Gminę Radzymin, np. w  następującym brzmieniu „Zadanie [nazwa zadania] jest realizowane/zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Radzymin”.
14. Podmioty realizujące zadanie powinny posiadać niezbędne warunki i doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze, w tym: kadrę specjalistów o kwalifikacjach potwierdzonych dokumentami, przeszkolonych wolontariuszy, a także bazę  materialną – techniczną (własną lub zapewnienie dostępu do bazy)  umożliwiającą realizację zadania.
15. W przypadku gdy oferent jest czynnym podatnikiem podatku VAT i ma możliwość skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego, a realizowane zadanie ma związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, dokonując rozliczenia dotacji przyznanej w kwocie brutto, oferent jest zobowiązany również do zwrotu kwoty stanowiącej równowartość kwoty podatku VAT naliczonego, jaka może zostać uwzględniona w rozliczeniu należnego zobowiązania.
16. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia złożonej oferty i przyznania dotacji, oferent jest zobowiązany dostarczyć harmonogram zajęć szkoleniowych na cały okres realizacji zadania.
17. Wszelkie zmiany merytoryczne i finansowe w realizacji zadania, w tym zmiany związane z terminem i harmonogramem jego realizacji, winny być zgłaszane  do  Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.

V. Termin i warunki składania ofert

1. Formularz oferty wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu, dostępny jest na stronie internetowej www.radzymin.pl w zakładce poświęconej organizacjom pozarządowym lub w pok. nr 22 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.
2. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, 05-250 Radzymin, pok. nr 24, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 lutego 2014 roku do godz. 16.00 lub przesyłać na adres: Urząd Miasta i Gminy Radzymin  Pl. T. Kościuszki 2, 05-250 Radzymin. O zachowaniu terminu decyduje data dostarczenia oferty do Urzędu. Oferta, która wpłynie po ww. terminie, nie będzie objętą procedurą konkursową.
3. Oferty wraz z załącznikami  należy składać w zamkniętej opisanej kopercie: nazwa i adres oferenta, nazwa zadania konkursowego wskazanego w ogłoszeniu.
Wskazane jest składanie ofert w formie zbindowanej, zszytej, spiętej w skoroszycie.  
4. Przed złożeniem oferty Sekretarz Gminy Radzymin może udzielić stosownych wyjaśnień na pytania oferenta, dotyczących zadania konkursowego oraz wymogów formalnych (Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok.22., nr telefonu  do kontaktu :22 786 62 92 wew. 125  lub 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl – w godzinach pracy Urzędu.

VI. Wymagana dokumentacja

1. Obligatoryjnie należy złożyć:
1) prawidłowo wypełniony formularz oferty podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń;

Pouczenie:
1. Ofertę oraz załączniki należy składać w jednym egzemplarzu.
2. Jako organ zlecający zadanie publiczne należy wpisać:  Gmina Radzymin;
3. W ofercie należy wpisać tytuł zadania  (nazwę własną), na które organizacja stara się o dofinansowanie
4. Wszystkie pola oferty muszą zostać czytelnie wypełnione. W pola, które nie odnoszą się do oferenta, należy wpisać „nie dotyczy”.
5. W dokumencie nie wolno dokonywać skreśleń i poprawek, poza wyraźnie wskazanymi rubrykami.
6. W przypadku opcji „niepotrzebne skreślić”, należy dokonać właściwego wyboru.
7. We wskazanych miejscach należy umieścić pieczęć podmiotu.
8. Kosztorys powinien być rozpisany na wszystkie znaczące części składowe realizacji zadania.

2) kopię aktualnego odpisu  z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji,  lub inne dokumenty potwierdzające status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących – zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym;
3) w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru  - dokument potwierdzający upoważnienie  do działania w imieniu oferenta (-ów);
4) oświadczenie oferenta zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia;
5) w przypadku spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością dokumenty poświadczające, że nie działają one w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników;
6) w przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z jednostką organizacyjna Gminy  Radzymin – potwierdzenie ze strony tej instytucji o chęci współpracy przy danym zadaniu;
7) sprawozdanie merytoryczne z działalności (zgodnie z zakresem działalności określonym w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) za ostatni rok, lub w przypadku krótszej działalności, za okres tej działalności (od dnia rejestracji do dnia złożenia oferty);
8) sprawozdanie finansowe sporządzane na podstawie ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2013 r. poz. 330 z późn. zm.) i składające się z trzech elementów: bilansu, rachunku wyników lub rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej.

Pouczenie:
1. Przez sprawozdanie finansowe rozumie się zatwierdzone sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy.
2. Dopuszcza się możliwość przedłożenia sprawozdania złożonego do właściwego organu, ale jeszcze nie zatwierdzonego przez organ zatwierdzający, o którym mówi przytoczona ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. o  rachunkowości  (Dz.U. z 2013 r. poz. 330 z późn. zm.).
3. Dopuszcza się możliwość złożenia, zamiast sprawozdania finansowego, informacji finansowej w następujących przypadkach
:
organizacje, które ze względu na termin,  wynikający z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o  rachunkowości  (Dz.U. z 2013 r. poz. 330 z późn. zm.), nie mają możliwości dołączenia sprawozdania finansowego, składają informację finansową za ostatni rok obrotowy na druku stanowiącym  załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia.
9) kopię Statutu organizacji/kopia aktualnego dokumentu określającego cel i zadania podmiotu;
10) umowę partnerską lub oświadczenie partnera w przypadku wskazania w ofercie  partnera.

2. Poza załącznikami wymienionymi w ust.1 oferent dołączyć powinien rekomendacje i opinie, kopie dokumentów potwierdzających  wymagane kwalifikacje i kompetencje  kadry, która będzie realizowała zadanie.

Pouczenie:
1. Dokument uznaje się za poprawny pod względem formalnym, gdy zostaną skreślone/usunięte wszystkie niepotrzebne sformułowania oznaczone gwiazdką oraz zostaną podane wszystkie żądane informacje.
2. Ofertę, wszystkie oświadczenia i inne dokumenty załączone do oferty muszą podpisywać osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu i składania oświadczeń woli w jego imieniu.
3. W przypadku wystawienia przez ww. osoby upoważnień do podpisywania dokumentów (lub określonych rodzajów dokumentów), oryginały tych upoważnienia muszą być dołączone do oferty.
4. Jeżeli osoby uprawnione nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
5. W przypadku złożenia załącznika w formie wydruku komputerowego, musi być on podpisany jak oryginał i opatrzony datą.
6. Wszystkie kopie złożonych dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem  przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, zgodnie z zapisem w statucie.
7. W przypadku, gdy oferta jest składana przez więcej niż jeden podmiot, każdy z podmiotów zobowiązany jest do   załączenia ww. kompletu dokumentów wymaganych.

VII. Termin i tryb wyboru oferty

1. Wybór ofert do realizacji i tym samym ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od terminu zakończenia składania ofert.
2. Zarządzeniem Burmistrza Radzymina powołana zostanie Komisja konkursowa. Szczegółowy tok pracy Komisji określa regulamin pracy Komisji konkursowej.
3. Komisja konkursowa, analizując oferty, dokonuje oceny ofert  pod względem formalnym na podstawie formularza/karty oceny formalnej, której wzór określi załącznik do  regulaminu pracy Komisji konkursowej.
4. W przypadku stwierdzenia braków formalnych Komisja konkursowa  wzywa oferenta do ich niezwłocznego uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu oferta nie będzie podlegała dalszej ocenie.
5.  Oferty, które nie spełniają wymogów formalnych, nie będą podlegać  rozpatrywaniu pod względem merytorycznym.
6. Komisja konkursowa po zaopiniowaniu ofert spełniających wymogi formalne dokonuje ich oceny po względem merytorycznym na podstawie formularza/karty oceny merytorycznej, której wzór określi załącznik do  regulaminu pracy Komisji konkursowej.
7. Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
8. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny merytorycznej  zadań zgłoszonych do konkursu, rekomenduje Burmistrzowi Radzymina zadania do udzielenia wsparcia finansowego wraz z jego wysokością.
9. Rozstrzygnięcia konkursu ofert dokona Burmistrz Radzymina w drodze zarządzenia.
10. Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do wiadomości publicznej (w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.radzymin.pl, na tablicy ogłoszeń w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin przy Pl. T. Kościuszki 2 oraz na stronie internetowej www.radzymin.pl
11. Od Zarządzenia Burmistrza Radzymina w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nie stosuje się trybu odwoławczego.
12. Każdy może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
13. Zarządzenie Burmistrza Radzymina jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy z podmiotem, którego oferta została wybrana.
14. Poinformowanie organizacji, których oferty zostały odrzucone w postępowaniu konkursowym, wymaga formy pisemnej.
15. Burmistrz Radzymina  zastrzega sobie prawo  do odstąpienia od rozstrzygnięcia, w części lub w całości, otwartego konkursu ofert bez podania przyczyny.

VIII. Kryteria wyboru ofert

1. Kryteria formalne:
kryterium oceny – wniosek spełnia kryterium: Tak lub Nie
1) ocena, czy oferent spełnia wymogi ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie podmiotu uprawnionego do udziału w otwartym konkursie ofert;
2) ocena, czy oferta jest kompletna, złożona na właściwym formularzu;
3) ocena, czy oferta została złożona w terminie;
4) ocena, czy wszystkie niezbędne pola oferty są właściwie wypełnione;
5) ocena, czy oferta została podpisana przez upoważnione do tego osoby zgodnie z zapisami statutu i KRS lub innego rejestru, lub ewidencji;
6) ocena, czy oferta jest zgodna z warunkami realizacji zadania wskazanymi w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert;
7) ocena prawidłowości i kompletności załączonej dokumentacji ( załączników);
8) ocena, czy oferta zawiera właściwy udział środków własnych ( finansowych i pozafinansowych);
9) ocena, czy wnioskowana kwota dotacji na koszty administracyjne oraz koszty zakupu niezbędnego sprzętu nie przekracza limitów określonych w ogłoszeniu konkursowym;
10) ocena, czy wnioskowana kwota dotacji nie przekracza maksymalnej kwoty dotacji określonej w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert;
11)  ocena, czy oferent przewiduje pobieranie opłat od adresatów zadania mimo, że jego statut lub inny dokument wewnętrzny nie przewiduje odpłatnej działalności pożytku publicznego;
12) ocena, czy oferta zakłada wykorzystanie całości lub części dotacji na działania związane  z działalnością gospodarczą.

2. Kryteria merytoryczne
kryterium oceny - skala punktacji od 1-5
1) ocena możliwości realizacji zadania publicznego ( max 5 punktów);
2) ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób uczestniczących w realizacji zadania  (max 5 punktów);
3) ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym udział środków finansowych własnych  lub pochodzących z innych źródeł ( max 5 punktów);
4) ocena wkładu osobowego ( świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków), zasobów kadrowych i zasobów rzeczowych oferenta przewidywanych do wykorzystania przy realizacji zadania publicznego (max 5 punktów); 
5)  ocena rzetelności i terminowości  rozliczenia środków na realizację zadań publicznych w latach poprzednich (max 2 punkty);
6)   stopień uwzględnienia w ofercie  oczekiwań zleceniodawcy- czy została uwzględniona specyfikacja zawarta w ogłoszeniu konkursowym  (max 2 punkty).  
 
IX. Informacja, o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 7 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o zrealizowanych przez Burmistrza Radzymina w roku 2012 i 2013  zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami:

Dotacje przyznane na realizację zadań tego samego rodzaju w Gminie Radzymin  w 2012 i 2013 roku.

Nazwa zadania

2012r.

2013r.

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe,
szczególnie dzieci i młodzieży, organizowanie
imprez sportowych  i sportowo-rekreacyjnych  

70 000,-zł

123 000,-zł

Organizacja obozów sportowych 

zadanie nie było
realizowane

zadanie nie było
realizowane

X.  Postanowienia końcowe

1. Zarządzenie Burmistrza Radzymina  w sprawie rozstrzygnięcia konkursu stanowi podstawę do zawarcia umowy z wybranym oferentem. Umowa określi szczegółowe warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania.
2. Burmistrz Radzymina może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci  utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności, podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
3.W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy z przyczyn opisanych powyżej, Burmistrz  może zarezerwować środki przeznaczone na:
1) inną ofertę złożoną  w ramach niniejszego konkursu spełniającą wymogi formalne,
2) zlecenie zadań z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).
3. Do kontaktu w sprawie konkursu upoważniona jest sekretarz gminy tel. 0-22 786 62 92 wew. 125, lub kom. 600 933 916, e- mail: hgrzelak@radzymin.pl

 

Burmistrz Radzymina
/-/ Zbigniew Piotrowski


Opracowała: Halina Grzelak


Zarządzenie Nr 0050.8.2014 Burmistrza Radzymina z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gminie Radzymin w 2014r.

 

Załącznik nr 1 - Oświadczenie oferenta

Załącznik nr 2 - Informacja finansowa z działalności za rok 2013

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Autor: Halina Grzelak - Sekretarz Gminy | Data wprowadzenia: 2014-01-16 11:49:16.
Data wprowadzenia: 2014-01-16 11:49:16
Autor: Halina Grzelak - Sekretarz Gminy
Opublikowane przez: Anna Kotowska
« powrót