Tablica ogłoszeń

Środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację
przedsięwzięcia w obrębie pasa drogowego ulicy
Słowackiego i Korczaka w Radzyminie i
polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej
tłocznej 


D E C Y Z J A    Nr 104/2005

Na podstawie art. 104 i art. 107 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.), art. 46 ust.1,  art. 46a ust. 7 pkt 4 i art. 56 ustawy  z dnia  27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62 poz. 627 ze zm.)  po rozpatrzeniu wniosku J.W. Construction Holding S.A. ul. Radzymińska  326 , 05-091 Ząbki

ustalam

Środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia w obrębie pasa drogowego ulicy Słowackiego i Korczaka w Radzyminie i polegającego  na budowie kanalizacji sanitarnej tłocznej  (charakterystyka przedsięwzięcia stanowi załącznik nr 1 do niniejszej decyzji):
1. Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji ze szczególnym uwzględnieniem  konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich:
- uregulowanie na dwa miesiące przed rozpoczęciem działalności związanej z  wytwarzaniem  odpadów, w tym również na etapie prowadzenia robót  budowlanych (m. in.  mas ziemnych o ile nie określono tego w projekcie budowlanym) stosownie do art. 17 ust.2 i ust. 3 ustawy  z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach oraz art. 76 ust. 2 pkt 3 Prawa ochrony środowiska,
- wyznaczenie miejsca czasowego gromadzenia odpadów powstających w trakcie budowy- miejsca te powinny być odpowiednio przygotowane dla ochrony środowiska gruntowo-wodnego w związku z art. 75 ust.1 Prawa ochrony środowiska,
- uzyskanie zezwolenia na usuwanie drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji planowanego przedsięwzięcia, a stosownie do art.  75 Prawa ochrony środowiska i art. 82 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody  zapewnienie  ochrony zieleni przewidzianej do pozostawienia.

2. Wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym:
- wskazanie sposobu zagospodarowania  wód z odwodnienia wykopów, w przypadku gdy lej depresji będzie wykraczał poza granice terenu realizacji inwestycji , należy wystąpić o pozwolenie wodno prawne zgodnie z art. 122 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 18.07.2001r. Prawo wodne (Dz. U. Nr 115, poz. 1229 ze zm.),
- opracowanie gospodarki zielenią ( inwentaryzacja istniejącego drzewostanu ze wskazaniem drzew do usunięcia i adaptacji oraz sposoby ich zabezpieczenia na czas budowy),
- określenie sposobu postępowania z odpadami wytwarzanymi na  etapie wykonywania robót budowlanych  - w szczególności  zagospodarowania  mas ziemi z wykopów, w przypadku podwyższania terenu należy to przewidzieć w projekcie wraz z określeniem projektowanych rzędnych terenu,
- wskazanie sposobu zabezpieczenia i uszczelnienia sieci kanalizacyjnej, komór, zbiorników kubaturowych, studzienek itp. obiektów i urządzeń dla zapewnienia dostatecznej ochrony wód podziemnych i gleby przed przenikaniem zanieczyszczeń z kanalizacji.

Uzasadnienie

W dniu  07.09.2005r. do Urzędu Miasta i Gminy Radzymin wpłynął  wniosek J.W. Construction Holding S.A. ul. Radzymińska 326, 05-091 Ząbki, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zezwalającej na budowę kanalizacji sanitarnej tłocznej w ulicy Słowackiego w Radzyminie, przedsięwzięcia zaliczanego do mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
Po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie (postanowienie  z dnia 04.10.2005r.  nr ZNS-7120/120/05 ) oraz Starosty Powiatu Wołomińskiego (postanowienie z dnia 21.09.2005r. nr 90/05 znak WOS-7633-31/1656/05)  postanowieniem nr  29/2005 z dnia 06.10.2005r.orzeczono  o braku konieczności sporządzania raportu o oddziaływaniu na środowisko dla realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia,
Zgodnie z art. 32 ust.1 pkt 1 ustawy Prawo ochrony środowiska podano do publicznej wiadomości i zamieszczono w publicznie dostępnym wykazie danych zawiadomienie o toczącym się postępowaniu w sprawie wydania uzgodnień środowiskowych dla przedmiotowego przedsięwzięcia, zapewniając możliwość składania skarg i uwag.
Planowane przedsięwzięcie - to inwestycja liniowa, która przebiega w pasie drogowym ul. Słowackiego i ul. Korczaka w Radzyminie, w których nie występują pomniki przyrody i obiekty konserwatorskie.
Planowana inwestycja pozwoli na odprowadzenie poprzez miejski układ kanalizacji sanitarnej do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, ścieków sanitarnych z realizowanego przy ul. Słowackiego w Radzyminie Wielorodzinnego Osiedla Mieszkaniowego „Victoria”, a  także innych obiektów zlokalizowanych w zlewni przepompowni ścieków realizowanej w ramach tego zadania.
Od niniejszej decyzji przysługuje stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, ul. Senatorska 35,  za moim pośrednictwem w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

Załącznik:
1. Charakterystyka planowanego przedsięwzięcia

Otrzymują:
1. J.W. Construction Holding S.A.
    ul. Radzymińska 326, 05-091 Ząbki
2. Starosta Powiatu Wołomińskiego
    ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin
3. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
    ul. Legionów 78, 05-200 Wołomin
4. a/a

Pouczenie:
Zgodnie z art. 46 ust 4a ustawy z dnia 21 kwietnia 2001r.-Prawo ochrony środowiska decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołącza się do wniosku o wydanie decyzji o której mowa w art. 46 ust.4 ustawy z dnia 21 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, przy czym wniosek ten powinien być złożony nie później niż przed upływem dwóch lat od dnia, w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna. Wskazany powyżej termin – zgodnie z art. 46 ust. 4b ustawy z dnia 21 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska – może ulec wydłużeniu o dwa lata jeżeli realizacja planowanego przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko przebiega etapowo oraz nie zmieniły się warunki określone w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Załącznik nr 1 do decyzji Burmistrza
Miasta i Gminy Radzymin Nr 104/2005 
z dnia  09.11.2005r, znak GKiM-7624/3/05

Charakterystyka przedsięwzięcia polegającego na budowie
ciśnieniowej kanalizacji sanitarnej
w ul. Słowackiego w Radzyminie.

Ciśnieniowa kanalizacja sanitarna o długości L=683,5 mb ma zostać zlokalizowana w pasie jezdni ulic: Słowackiego i  Korczaka /na odcinku od ulicy Słowackiego do ulicy Waltera/ z włączeniem do istniejącej grawitacyjnej kanalizacji ø 315 w ulicy Waltera w Radzyminie.
Zadaniem projektowanego kanału sanitarnego jest odprowadzenie ścieków sanitarnych z Osiedla „Victoria” do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  Radzyminie  poprzez istniejący układ kanalizacji sanitarnej w mieście.
Miejska Oczyszczalnia Ścieków jest zdolna przyjąć do oczyszczenia całą ilość ścieków sanitarnych z omawianego obszaru. Docelowo ilość ścieków odprowadzanych projektowanym kanałem tłocznym wynosić będzie 13,2 l/s.
Przewód tłoczny zostanie wykonany z rur do kanalizacji ciśnieniowej ø160 x 9,5 PEHD SDR 17 PN 10 łączonych za pomocą zgrzewania elektrooporowego na podsypce piaskowej grubości 0,20 m.
Prace ziemne przy zbliżeniu do istniejącego uzbrojenia podziemnego terenu oraz  drzew będą  wykonywane  ręcznie przy zabezpieczeniu ich oraz korzeni drzew przed uszkodzeniem. Wszelkie prace w tym zakresie prowadzone będą pod nadzorem technicznym odpowiednich służb oraz zgodnie z przepisami i warunkami BHP.
Na wycięcie drzew kolidujących z inwestycją należy uzyskać zezwolenie właściwego organu administracji / w przypadku usuwania drzew z terenów gminnych – ul. Słowackiego –zezwolenie wydaje Starosta Powiatu Wołomińskiego/.
Realizując roboty ziemne – wykopy, należy przewidzieć ich odwodnienie. Ilość wypompowywanych wód określa się na około 15-18 l/s. Wody te po uzgodnieniu z Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, Inspektorat w Wołominie będą odprowadzane do cieku Beniaminówka i do rowu melioracyjnego B1. 
Głębokość wykopów szacowana jest w granicach 1,45 – 1,75 m p.p.t. i szerokości 0,8 –1,0 m.
Ziemia z wykopów odkładana będzie w całości na odkład przy prowadzonych robotach a po wykonaniu prac instalacyjnych – wykorzystana do zasypania wykopów. Zakładany czas realizacji kanału określa się na 15 dni /średnio 40-50 mb w ciągu dnia/.
Kolektor po wykonaniu, ale przed zasypaniem wykopów, poddany zostanie próbie hydraulicznej na ciśnienie próbne 0,4 MPa.
Pierwsza warstwa zasypki o grubości 0,15 m ponad rurę ma być wykonana z piasku. Dalsza zasypka ma być wykonana gruntem z wykopu z rozścieleniem i ubiciem warstwami 0,20 m.

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Data wprowadzenia: 2006-03-03 09:13:22.
Data wprowadzenia: 2006-03-03 09:13:22
Opublikowane przez: Anna Kotowska
« powrót