Podstawa prawna: art. 240 - 243 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.- Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749).
Termin załatwienia: Bez zbędnej zwłoki jednak nie później niż w ciągu miesiąca.
Wymagane dokumenty: 1. Podanie o wznowienie postępowania 2. Załączniki: - dokumenty, na których strona opiera swoje żądanie.
Tryb odwoławczy: Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie ul. Kielecka 44 za pośrednictwem organu, który wydał decyzję o odmowie wznowienia postępowania. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
Opłaty: nie podlega
Uwagi: W sprawie zakończonej decyzją ostateczną wznawia się postępowanie, jeżeli: - dowody, na których podstawie ustalono istotne dla sprawy okoliczności faktyczne, okazały się fałszywe (jeśli sfałszowanie dowodu lub popełnienie przestępstwa jest oczywiste, a wznowienie postępowania jest niezbędne w celu ochrony interesu publicznego, postępowanie może być wznowione również przed wydaniem przez sąd lub inny organ orzeczenia stwierdzającego sfałszowanie dowodu lub popełnienie przestępstwa; można wznowić także w przypadku, gdy postępowanie przed sądem lub innym organem nie może być wszczęte na skutek upływu czasu lub innych przyczyn, określonych w przepisach prawa), - decyzja wydana została w wyniku przestępstwa, - decyzja wydana została przez pracownika lub organ podatkowy, który podlega wyłączeniu, - strona nie z własnej winy nie brała udziału w postępowaniu, - wyjdą na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne lub nowe dowody istniejące w dniu wydania decyzji nie znane organowi, który wydał decyzję, - decyzja została wydana na podstawie innej decyzji lub orzeczenia sądu, które zostały następnie uchylone lub zmienione w sposób mogący mieć wpływ na treść wydanej decyzji, - decyzja została wydana bez uzyskania wymaganego prawem stanowiska innego organu. Druk podania o wznowienie postępowania |