www.bip.radzymin.pl strona główna
Biuletyn Informacji Publicznej
 Radzymin radzymin.pl
Ogłoszenia o Konkursach

Zakończone konkursy
OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA
REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W ZAKRESIE
WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ
ORAZ TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA W 2019 ROKU 

 

Burmistrz Radzymina ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Radzymin w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa w 2019 roku i zaprasza do składania ofert.

Konkurs ma na celu wybór ofert i zlecenie w formie wspierania realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa, podejmowanych na rzecz mieszkańców gminy Radzymin, w tym w szczególności dzieci i młodzieży, a także podnoszenia poziomu życia mieszkańców gminy poprzez stwarzanie korzystnych warunków do aktywności fizycznej.

I. Rodzaj zadań: wspieranie, upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa wśród mieszkańców gminy Radzymin w 2019 r.

1. Nazwa zadania konkursowego nr 1:
Propagowanie i wspieranie aktywnych form kultury fizycznej.

2. Nazwa zadania konkursowego nr 2:
Wspieranie programów sportowo-rekreacyjnych oraz organizacja imprez sportowych i sportowo- rekreacyjnych.

3. Nazwa zadania konkursowego nr 3:
Wspieranie działań mających na celu lepsze i pełniejsze wykorzystanie walorów sportowych, turystycznych, rekreacyjnych oraz krajoznawczych gminy Radzymin i regionu.

4. Cele szczegółowe konkursu, preferowane działania:
1) tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi w gminie różnych form kultury fizycznej, w tym wspieranie sportu o charakterze rekreacyjnym i integracyjnym;
2) poprawa kondycji fizycznej mieszkańców gminy Radzymin - zwiększenie liczby uczestników działań poprzez podniesienie atrakcyjności odbywających się wydarzeń;
3) podnoszenie poziomu życia poprzez stwarzanie warunków do aktywności fizycznej;
4) rozwój kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy Radzymin;
5) organizacja ogólnodostępnych imprez sportowych i sportowo- rekreacyjnych;
6) propagowanie wśród mieszkańców gminy, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego;
7) organizowanie aktywnego wypoczynku w szczególności dzieci i młodzieży;
8) promowania wolontariatu sportowego oraz rozwijania poprzez kulturę fizyczną aktywnej postawy obywatelskiej;
9) promowanie i stymulacja aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja zdrowego stylu życia a.śród mieszkańców gminy, w tym organizacja imprez krajoznawczych i turystycznych połączonych a aktywnym wypoczynkiem;
10) zwiększenie liczby inicjatyw gminnych realizując zadania publiczne z zakresu konkursu.
5. W ramach realizacji zadania wymagane jest ubezpieczenie uczestników zdania oraz zapewnienie bezpieczeństwa realizacji zadania.
6. Przy realizacji zadania wymagane jest stosowanie obowiązujących przepisów prawa oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń.
7. Osoby realizujące bezpośrednio zadania, winny posiadać kwalifikacje odpowiednie do wykonywanych działań w ramach realizacji zadania publicznego.
8. Termin realizacji zadania: od podpisania umowy do 31 grudnia 2019 roku.
9. Czas realizacji zadania powinien obejmować: okres przygotowania, przeprowadzenia, zakończenia i rozliczenia zadania.
10. W ramach realizacji zadań wymagana jest promocja danego zadania wśród lokalnej społeczności.
11. W ramach niniejszego otwartego konkursu ofert uprawniony podmiot może złożyć maksymalnie 1 ofertę na każde zadanie. W przypadku złożenia przez oferenta więcej ofert decyduje data wpływu.

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań.

1. Na realizację zadań publicznych przeznaczono łącznie środki w wysokości: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
2. Wskazana wysokość środków może ulec zmianie w związku z trwającą procedurą przyjęcia budżetu Gminy Radzymin na 2019 rok. Ostateczna kwota dotacji zostanie ustalona po uchwaleniu budżetu przez Radę Miejską w Radzyminie oraz po rozstrzygnięciu konkursu.
3. Kwota ta może także ulec zmianie, w szczególności w przypadku stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem, złożone wnioski nie uzyskają akceptacji Burmistrza Radzymina lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu Gminy Radzymin w części przeznaczonej na realizację zadania.
4. Dofinansowanie ze środków gminy Radzymin nie może przekraczać 90 % całkowitych kosztów realizacji zadania.
5. Wkład własny może mieć formę:
1) wkładu finansowego – środki finansowe własne oferenta lub pozyskane przez niego ze źródeł innych niż budżet gminy Radzymin;
2) wkładu osobowego – nieodpłatna, dobrowolna praca, świadczona przez wolontariuszy lub praca społeczna członków organizacji;
3) wkład osobowy nie może przekroczyć 50 % wkładu własnego finansowego.
6. Konieczne jest wykazanie się „Innymi środkami finansowymi” lub sumą „Innych środków finansowych” i wkładu osobowego w wysokości co najmniej 10% całkowitych kosztów realizacji zadania.
7. Brak finansowego wkładu własnego będzie podstawą do odrzucenia oferty z powodu niezgodności ze szczegółowymi warunkami konkursu.

III. Zasady przyznawania dotacji.

1. Zasady przyznawania dotacji określają przepisy:
1) Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn.zm.);
2) Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2017 poz. 2077 z późn.zm.);
3) Uchwały Nr 637/LIV/2018 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 1 października 2018 r.
w sprawie: przyjęcia Programu współpracy Gminy Radzymin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok.
2. Oferty mogą składać organizacje, zgodnie z art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 450 z późn.zm.) oraz stowarzyszenia zwykłe zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (t.j. Dz.U. 2017 poz. 210 z późn.zm.), zwani dalej oferentami, jeśli ich działalność i cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami niniejszego konkursu oraz zamierzają realizować zadania na rzecz mieszkańców gminy Radzymin.
3. Forma realizacji zadania: wsparcie.
4. Złożona oferta musi być zgodna ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (dz.U. z 2016 poz. 1300) oraz w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2018 r. poz.2057) - w terminie i w sposób określony w niniejszym ogłoszeniu.
5. Wszystkie pozycje formularza oferty muszą zostać wypełnione zgodnie z pouczeniem co do sposobu wypełniania oferty.
6. Wypełnienie części IV. pkt 5 tabela Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego - nie jest obowiązkowe.
7. Wypełnienie części IV. pkt 8 kolumna 10 - z wkładu rzeczowego (w zł) w tabeli Kalkulacja przewidywanych kosztów na rok (…) - nie jest obowiązkowe. Nie jest wymagany wkład rzeczowy jako element kalkulacji przewidywanych kosztów zadania. Oferent może więc nie wyceniać wartości wkładu rzeczowego i nie ujmować go w kalkulacji kosztów, a jedynie opisać w pkt.IV.13 oferty tj. „Wkładzie rzeczowym przewidzianym do wykorzystania przy realizacji zadania publicznego”
8. Wypełnienie części IV. pkt 9 Przewidywane źródła finansowania zadania publicznego – wiersz 3.2 „Wkład rzeczowy” - nie jest obowiązkowe.
9. Oferent winien przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
10. Za rzetelność, poprawność i kompletność oferty oraz zawarte w niej informacje odpowiada oferent.
11. Terminowe złożenie poprawnej i kompletnej oferty do konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, nie gwarantuje również przyznania dofinansowania w wysokości wnioskowanej przez oferenta.
12. Koszty związane z realizacją dotowanego zadania powstałe przed podpisaniem umowy nie będą pokrywane ze środków dotacji. Koszty powstałe przed datą podpisania umowy, a mieszczące się w terminie realizacji zadania publicznego mogą być pokryte ze środków własnych Oferenta.
13. W przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z inną jednostką organizacyjną gminy, informację o sposobie zaangażowania tej jednostki w realizację zadania należy przedstawić w formularzu ofertowym, załączając stosowne potwierdzenie o chęci współpracy przy danym zadaniu.
14. Za finansowe środki własne i środki z innych źródeł nie uznaje się wyceny wkładu rzeczowego oferenta oraz wyceny wkładu rzeczowego innych podmiotów nieodpłatnie biorących udział w realizacji zadania. Za finansowe środki własne i środki z innych źródeł nie uznaje się środków finansowych pochodzących z budżetu gminy Radzymin (środków ujętych w budżetach komórek organizacyjnych Urzędu i jednostek organizacyjnych gminy).
15. Dotacje nie będą przyznawane na wydatki nie związane z realizacją danego zadania.
16. Środki pochodzące z dotacji nie mogą być wykorzystane na: zadania i zakupy inwestycyjne (np. zakup urządzeń i sprzętu zaliczanego do majątku trwałego, w tym zakup sprzętu powyżej kwoty 3,5 tys. zł/szt.), zakup gruntu, budynków, lokali, pokrycie strat i długów, odsetki od kredytów i pożyczek, działalność gospodarczą, pokrycie kosztów utrzymania biur, z wyłączeniem bezpośrednich kosztów związanych z realizacją zadania, działalność polityczną i religijną.
17. W ofercie powinny znaleźć się informacje dotyczące liczby beneficjentów i prowadzonych zajęć, czasu trwania zajęć, częstotliwości, jednostek zajęciowych oraz kwalifikacji osób zaangażowanych w realizację zadania.
18. Oferty podmiotów, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, lub którzy zalegają z opłacaniem należności z tytułu zobowiązań podatkowych lub/i na ubezpieczenie społeczne nie będą rozpatrywane.
19. Środki finansowe zostaną rozdzielone pomiędzy podmioty uprawnione, których oferty będą wyłonione w drodze ww. konkursu. W ramach zadania możliwe jest dofinansowanie więcej niż jednej oferty, dofinansowanie jednej oferty lub nie dofinansowanie żadnej z ofert.
20. Dopuszcza się możliwość udzielenia dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana. W takim przypadku dotacja może zostać udzielona po doprecyzowaniu warunków realizacji zadania w zaktualizowanym opisie poszczególnych działań, harmonogramie i kosztorysie.
21. W przypadku otrzymania dotacji w wysokości mniejszej niż wnioskowana, oferent nie może zwiększyć procentowego udziału dotacji w całkowitych kosztach realizacji zadania.
22. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Rozstrzygnięcie Burmistrza dotyczące ostatecznego wyboru ofert jest ostateczne i nie służy od niego odwołanie.
23. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

IV. Warunki realizacji zadania.

1. Zadanie winno być realizowane w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu docelowymi podmiotami działań byli mieszkańcy gminy Radzymin.
2. Zadanie będzie realizowane w terminie i na warunkach określonych w umowie.
3. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością oraz z obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie/ zaktualizowanej ofercie.
4. Najwyższa staranność oznacza w szczególności wykorzystanie przyznanych kwot zgodnie z przeznaczeniem szczegółowo określonym w umowie, prawidłowe, rzetelne i terminowe sporządzanie sprawozdań finansowych i merytorycznych oraz oszczędne i celowe wydatkowanie przyznanych środków finansowych.
5. Zadanie przedstawione w ofercie może być realizowane wspólnie przez kilku oferentów, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W takim przypadku wszyscy oferenci odpowiadają solidarnie za realizację zadania.
6. Zadania zawarte w ofercie mogą być realizowane przy udziale partnera. W przypadku wskazania partnera niezbędne jest dołączenie do oferty umowy partnerskiej, oświadczenia partnera lub innego dokumentu poświadczającego udział partnera w realizacji zadania.
Pouczenie:
Partnerem może być organizacja pozarządowa, podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organ administracji publicznej lub nieprowadząca działalności gospodarczej osoba fizyczna, która współuczestniczy w realizacji zadania będącego przedmiotem oferty nie wykorzystując przy tym środków przekazanych w drodze dotacji. Współpraca ta może obejmować m.in. aktywną wymianę umiejętności, doświadczeń i wiedzy, na każdym etapie realizacji zadania. Udział partnera może dotyczyć także nieodpłatnego wsparcia rzeczowego (użyczenie, potrzebnych do realizacji zadania, zasobów rzeczowych) lub osobowego (udział wolontariuszy innej organizacji). W umowie partnerskiej lub oświadczeniu partnera należy wskazać rodzaj i zakres wsparcia w realizacji zadania.
7. Zadanie publiczne zawarte w ofercie nie może być realizowane przez podmiot niebędący stroną umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego, chyba że podmiot, który zawarł umowę na realizację zadania publicznego, zleci realizację zadania publicznego wybranym, w sposób zapewniający jawność i uczciwą konkurencję, organizacjom pozarządowym lub podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy, nie będącymi stronami umowy. Informacja o takim zleceniu realizacji całości lub części zadania musi być wskazana w ofercie.
8. Istnieje możliwość zakupu przez oferenta usług polegających na wykonaniu czynności o charakterze technicznym lub specjalistycznym, powiązanych z realizacją zadania, jednak nie stanowiących jego meritum.
9. Dopuszcza się pobieranie opłat od adresatów zadania pod warunkiem, że oferent realizujący zadanie publiczne prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego, z której przychód przeznacza na działalność statutową.
10. W ofercie należy zamieścić deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego. W przypadku odpłatnego wykonania zadania publicznego, planowana kwotę od adresatów należy wpisać w odpowiedniej tabeli w ofercie.
11. Oferent przyjmując zlecenie realizacji zadania, zobowiązuje się do wykonania zadania w zakresie i na zasadach określonych w umowie.
12. Koszty będą uznane za kwalifikowalne tylko wtedy, gdy:
1) są bezpośrednio związane z realizowanym zadaniem i niezbędne do jego realizacji;
2) są racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe;
3) są skalkulowane wyłącznie w odniesieniu do zakresu dofinansowanego zadania publicznego - dotyczy szczególnie kosztów stałych, m.in. czynszu, kosztu wynajmu sali (kosztem kwalifikowalnym są koszty związane z eksploatacją powierzchni wykorzystywanej na potrzeby bezpośrednie zadania), rachunków telefonicznych, wynagrodzeń pracowników, (np. kosztem kwalifikowanym może być jedynie część wynagrodzenia księgowego, jeżeli wykonuje on w ramach godzin pracy również inne zadania niezwiązane z obsługą projektu);
4) zostaną poniesione w ramach realizacji zadania, tj. zgodnie z terminem przyjętym w umowie na realizację zadania publicznego;
5) są poparte właściwymi dowodami księgowymi (faktury, umowy oraz rachunki do umów) oraz zostały prawidłowo odzwierciedlone w ewidencji księgowej (oferent zobowiązany jest do prowadzenia wyodrębnionej dokumentacji finansowo-księgowej środków finansowych otrzymanych na realizację zadania zgodnie z ustawą o rachunkowości, w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych).
13. Koszty kwalifikowane w ramach realizacji zadania (z dotacji, środków własnych środków z innych źródeł, w tym wpłat i opłat adresatów zadania publicznego oraz koszty do pokrycia z wkładu osobowego, w tym pracy społecznej członków i świadczeń wolontariuszy). Środki finansowe przyznane na realizację zadania oferent będzie mógł przeznaczyć w szczególności na:
1) koszty merytoryczne;
2) koszty obsługi zadania publicznego (koszty pośrednie), które są związane z wykonywaniem działań o charakterze administracyjnym, nadzorczym i kontrolnym, w tym obsługą finansowo- księgową projektu, a także zakup materiałów oraz usług biurowych, pocztowych, telekomunikacyjnych, materiały papiernicze, toner do drukarki, koperty, znaczki, opłaty bankowe) – stanowiące do 5% dotacji;
W ramach wydatków na obsługę księgową można rozliczyć wyłącznie wynagrodzenie za prowadzenie wyodrębnionej dokumentacji finansowo - księgowej środków finansowych związanych z realizacją zadania.
14. Uzyskana przez podmiot dotacja nie może być wykorzystana na koszty nie związane z realizacją zadania publicznego, w tym:
1) koszty poniesione przed datą zawarcia umowy i po dacie zakończenia zadania;
2) pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć;
3) działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego;
4) udzielanie pomocy osobom fizycznym lub prawnym;
5) działalność polityczną i religijną;
6) pokrycie kosztów stałych zleceniobiorcy nie związanych z realizacją zadania publicznego, w tym wynagrodzenia osobowe i utrzymanie biura.
15. Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności:
1) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r.), zwanego dalej RODO oraz wydanych na jego podstawie krajowych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych, w tym ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U.
z 2018 r., poz. 1000);
2) ustawy z dnia 13 maja 2016 r o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2018 r. poz. 405 z późn.zm.), w szczególności art. 21: „przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi pracodawcy lub o inni organizatorzy w zakresie takiej działalności są obowiązani do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym”.
3) ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 395 z późn.zm.);
4) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz.1986);
5) ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1458);
6) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 2077 z późn. zm.).
16. Dotowane organizacje zobowiązane są do:
1) prowadzenia szczegółowej dokumentacji merytorycznej i finansowej z realizacji zadania;
2) informowania, że zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Radzymin. Informacja na ten temat powinna się znaleźć we wszystkich materiałach, publikacjach, informacjach dla mediów, ogłoszeniach oraz wystąpieniach publicznych dotyczących realizowanego zadania publicznego; Podmiot, który otrzyma dotację na realizację zadania, jest więc zobowiązany zamieścić w sposób czytelny informację w wydawanych przez siebie, w ramach realizacji zadania, materiałach informacyjnych i promocyjnych, poprzez media, w tym na swojej stronie internetowej, jak również stosownie do charakteru zadania, poprzez widoczną w miejscu jego realizacji tablicę lub przez ustną informację kierowaną do odbiorców, o fakcie współfinansowania realizacji zadania przez Gminę Radzymin, np. w następującym brzmieniu „Dofinansowano z budżetu Gminy Radzymin”.
3) umieszczenia logo Gminy Radzymin na wszelkich materiałach, w szczególności promocyjnych, informacyjnych, szkoleniowych, edukacyjnych, dotyczących realizowanego zadania publicznego oraz zakupionych rzeczach, o ile ich wielkość i przeznaczenie tego nie uniemożliwia, proporcjonalnie do wielkości innych oznaczeń, w sposób zapewniający jego dobrą widoczność.
17. Projekt winien być realizowany z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując jego wykonanie w sposób efektywny, oszczędny i terminowy, zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym we wniosku.
18. W przypadku niewykorzystania dotacji lub wykorzystania dotacji niezgodnie z umową środki finansowe podlegają zwrotowi wraz z odsetkami, jak dla zaległości podatkowych, na rzecz Gminy Radzymin.
19. Projekt winien być realizowany w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu docelowymi podmiotami działań byli mieszkańcy Gminy Radzymin.
20. Podmioty realizujące zadanie powinny posiadać niezbędne warunki i doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze, w tym: kadrę o kwalifikacjach potwierdzonych dokumentami, a także bazę materialną – techniczną (własną lub zapewnienie dostępu do bazy) umożliwiającą realizację zadania.
21. W przypadku, gdy oferent jest czynnym podatnikiem podatku VAT i ma możliwość skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego, a realizowane zadanie ma związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, dokonując rozliczenia dotacji przyznanej w kwocie brutto, oferent jest zobowiązany również do zwrotu kwoty stanowiącej równowartość kwoty podatku VAT naliczonego, jaka może zostać uwzględniona w rozliczeniu należnego zobowiązania.
22. Wszelkie zmiany merytoryczne i finansowe w realizacji zadania, w tym zmiany związane z terminem i harmonogramem jego realizacji, winny być zgłaszane do właściwej merytorycznej komórki organizacyjnej Urzędu.

V. Termin i warunki składania ofert.

1. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok. nr 24, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 stycznia 2019 roku do godz. 19.00 lub przesyłać pocztą, lub przesyłką kurierską na adres: Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Referat Partycypacji i Polityki Społecznej, Pl. T. Kościuszki 2, 05-250 Radzymin. O zachowaniu terminu decyduje data i godzina dostarczenia oferty do Urzędu (data wpływu). Oferta, która wpłynie po ww. terminie, nie będzie podlegać ocenie.
2. Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wypełnić maszynowo lub czytelnym pismem ręcznym.
3. Należy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania (oferta powinna być kompletnie wypełniona). Jeśli którekolwiek pytanie nie dotyczy oferenta lub zgłaszanego przez niego projektu - należy to jasno zaznaczyć wpisując np. „nie dotyczy”, w przypadku znaku (*) postąpić według instrukcji (niepotrzebne skreślić).
4. Do oferty konkursowej:
1) należy dołączyć pełnomocnictwo lub upoważnienie;
2) można dołączyć:
a) rekomendację dla organizacji;
b) umowy partnerskie lub oświadczenie partnera o współpracy, zapewnieniu miejsca realizacji zadania;
c) inne dokumenty związane ze specyfiką realizacji wskazanego zadania publicznego.
5. W przypadku dołączenia pełnomocnictwa należy złożyć dowód wniesienia opłaty skarbowej (od oryginału, odpisu, wypisu, kopii) w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. 2018 poz. 1044 z późn.zm.). Opłatę w wysokości 17 zł należy dokonać na konto Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.
6. Weryfikacja złożonych w ofercie oświadczeń oraz skanów załączników nastąpi na etapie konstruowania umowy w przypadku wyboru oferty do dofinansowania.
7. Oferty wraz z załącznikami należy składać w zamkniętej opisanej kopercie: nazwa i adres oferenta, numer i nazwa zadania konkursowego wskazanego w ogłoszeniu.
8. Oferty niezgodne z celami zadań określonych w niniejszym ogłoszeniu oraz oferty sporządzone na niewłaściwych drukach, wadliwe bądź niekompletne, co do wymaganego zestawu dokumentów lub informacji mogą być odrzucone ze względów formalnych bądź wskazane do uzupełnienia.
9. Oferty złożone po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane.
10. Oferty złożone w ramach konkursu nie są zwracane oferentom.
11. Przed złożeniem oferty kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej udziela oferentom stosownych wyjaśnień, dotyczących zadań konkursowych oraz wymogów formalnych (Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok. 34., nr telefonu do kontaktu: 22 6676852, lub kom.: 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl - od poniedziałku do piątku w godz. pracy Urzędu.

VI. Termin i tryb wyboru ofert.

1. Otwarty konkurs ofert przeprowadza komisja konkursowa zgodnie z trybem i zasadami określonymi w Rozdziale 6 Uchwały Nr 637/LIV/2018 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 1 października 2018 r. w sprawie: przyjęcia Programu współpracy Gminy Radzymin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok. Komisja konkursowa do opiniowania ofert powołana zostanie zarządzeniem Burmistrza Radzymina. Szczegółowy tok pracy komisji określi regulamin pracy komisji konkursowej, stanowiący integralny załącznik do zarządzenia.
2. Komisja konkursowa, analizując oferty, dokonuje oceny ofert pod względem formalnym na podstawie formularza/karty oceny formalnej, której wzór określi załącznik do regulaminu pracy komisji konkursowej.
3. Kryteria formalne dotyczą spełnienia zagadnień związanych z wypełnieniem oferty o dofinansowanie zgodnie z zasadami konkursu ofert i warunkami realizacji zadania publicznego – zgodnie z ogłoszeniem konkursowym.
4. W przypadku stwierdzenia braków lub błędów formalnych w ofercie lub/i załącznikach do oferty, oferent może zostać wezwany w celu ich uzupełnienia. Uzupełnienie to musi nastąpić w terminie 3 dni od daty otrzymania informacji w tej sprawie.
5. Oferty podmiotów, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, lub które zalegają z opłacaniem należności z tytułu zobowiązań podatkowych lub/i na ubezpieczenie społeczne nie będą rozpatrywane.
6. Oferty niespełniające wymogów formalnych, po upływie terminu na ich uzupełnienie, zostaną odrzucone (forma powiadomienia: pisemna: pocztą tradycyjną, elektroniczną, faxem, lub drogą telefoniczną).
7. W przypadku, gdy oferta zawiera błędy formalne niemożliwe do poprawienia lub uzupełnienia uznaje się, że oferta nie spełnia kryteriów formalnych. Odrzuceniu podlegają oferty zawierające błędy formalne, w szczególności:
1) złożone na niewłaściwym formularzu;
2) niemieszczące się pod względem merytorycznym w rodzaju zadań wskazanych w ogłoszeniu
3) złożone po terminie;
4) złożone przez podmiot nieuprawniony do udziału w konkursie;
5) podpisane przez osoby nieuprawnione do reprezentowania oferenta;
6) dotyczące zadań wykraczających poza cele statutowe oferenta;
7) dotyczące zobowiązań powstałych przed datą złożenia oferty;
8. Komisja konkursowa po zaopiniowaniu ofert spełniających wymogi formalne dokonuje ich oceny po względem merytorycznym na podstawie formularza karty oceny merytorycznej, której wzór określi załącznik do Regulaminu pracy komisji konkursowej.
9. Kryteria merytoryczne dotyczą treści oferty, wiarygodności, potencjału projektodawcy i możliwości realizacji przez niego zadania oraz spełnienia zasad finansowania.
10. Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
11. Ocena ofert przez komisję zostanie udokumentowana na formularzach oceny formalnej oraz formularzach oceny merytorycznej ma miejsce również, gdy w wyniku ogłoszenia otwartego konkursu ofert złożona jest tylko jedna oferta.
12. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny merytorycznej zadań zgłoszonych do konkursu, przedkłada Burmistrzowi opinię na temat złożonych ofert i rekomenduje Burmistrzowi Radzymina zadania do udzielenia wsparcia finansowego wraz z jego wysokością (komisja konkursowa, na podstawie rankingu najlepiej ocenionych ofert sporządza listę ofert, które otrzymały dofinansowanie z wysokością środków przyznanych na realizacje zadania gminy; listę tę sporządza się do wyczerpania środków wskazanych w ogłoszeniu o konkursie).
13. Burmistrz Radzymina uwzględniając opinię Komisji konkursowej, podejmuje decyzję, w drodze zarządzenia, o przyznaniu lub nieprzyznaniu dotacji oferentowi oraz jej wysokości. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi niezwłocznie po uchwaleniu budżetu gminy na rok 2019, kiedy znana będzie ostateczna decyzja co do wysokości środków budżetowych na realizację zlecanych zadań.
14. Wyboru oferenta dokonuje się również w przypadku złożenia tylko jednej oferty.
15. Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do wiadomości publicznej (w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.radzymin.pl, na tablicy ogłoszeń w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin przy Pl. T. Kościuszki 2 oraz na stronie internetowej www.radzymin.pl
16. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Rozstrzygnięcie Burmistrza dotyczące ostatecznego wyboru ofert jest ostateczne i nie służy od niego odwołanie.
17. Każdy może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
18. Zarządzenie Burmistrza Radzymina jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy z podmiotem, którego oferta została wybrana.
19. Poinformowanie organizacji, których oferty zostały odrzucone w postępowaniu konkursowym, wymaga formy pisemnej.

VII. Kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert.

1. Kryteria formalne:
(kryterium oceny – wniosek spełnia kryterium: Tak lub Nie)
1) ocena, czy oferent spełnia wymogi ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie podmiotu uprawnionego do udziału w otwartym konkursie ofert;
2) ocena, czy oferta przygotowana została na odpowiednim formularzu czy jest kompletna (czy druk formularza ofertowego nie został przez oferenta zmodyfikowany);
3) ocena, czy oferta została złożona w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu konkursowym;
4) ocena, czy wszystkie niezbędne pola oferty są właściwie wypełnione;
5) ocena, czy oferta została podpisana i opieczętowana przez osoby upoważnione;
6) ocena, czy oferta jest zgodna z warunkami realizacji zadania wskazanymi w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert;
7) ocena, czy w oświadczeniach znajdujących się na końcu formularza ofertowego dokonane zostały skreślenia umożliwiające jednoznaczne odczytanie deklaracji oferenta/oferentów;
8) ocena, czy wnioskowana przez oferenta kwota dofinansowania spełnia kryterium wskazane w ogłoszeniu konkursowym;
9) ocena, czy wysokość wkładu własnego finansowego spełnia kryterium określone w ogłoszeniu konkursowym;
10) ocena, czy zadeklarowana wysokość wkładu własnego osobowego spełnia kryterium wskazane w ogłoszeniu konkursowym;
11) ocena, czy wnioskowana kwota dotacji na koszty administracyjne oraz koszty zakupu niezbędnego sprzętu nie przekracza limitów określonych w ogłoszeniu konkursowym;
12) ocena, czy oferent przewiduje pobieranie opłat od adresatów zadania mimo, że jego statut lub inny dokument wewnętrzny nie przewiduje odpłatnej działalności pożytku publicznego;
13) ocena, czy oferta zakłada wykorzystanie całości lub części dotacji na działania związane z działalnością gospodarczą;
14) ocena, czy w przypadku składania oferty wspólnej w formularzu zostały uzupełnione dane każdego z oferentów.
2. Kryteria merytoryczne:
(kryterium oceny - skala punktacji od 0-100)
1) ocena możliwości realizacji zadania publicznego przez oferenta, w tym zasoby kadrowe (kwalifikacje osób), zasoby rzeczowe przewidywane do wykorzystania przy realizacji zadania, adekwatne do zaplanowanych działań dotychczasowe doświadczenie oferenta lub partnerów w realizacji zadań publicznych podobnego rodzaju; uzasadnienie potrzeby realizacji zadania publicznego; (max 100 punktów);
2) ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób uczestniczących w realizacji zadania; czy cele zadania oraz sposób ich realizacji są spójne; na ile zaplanowane zadania są zasadne, realne, efektywne oraz służą osiągnięciu zaplanowanych rezultatów
i przyczynią się do realizacji celu zadania publicznego; liczba potencjalnych odbiorców, opis grup odbiorców, zasięg projektu: ogół społeczeństwa czy wybrana grupa adresatów (max 100 punktów);
3) ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania; na ile zakładane koszty są realnymi i celowymi wydatkami, adekwatnymi do planowanych działań: zakresu rzeczowego i harmonogramu zadania publicznego, spełniającymi warunki uznania ich za koszty kwalifikowalne, czy wszystkie działania mają odniesienie w budżecie (max 100 punktów);
4) ocena udziału środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego (max 100 punktów);
5) ocena wkładu osobowego (świadczenia wolontariuszy i pracy społecznej członków) przewidywanego do wykorzystania przy realizacji zadania publicznego; udział wkładu osobowego w stosunku do wkładu własnego finansowego (max 100 punktów);
6) terminowość i poprawność rozliczenia otrzymanych dotacji w latach poprzednich, rzetelność wykonania zadań publicznych (max 10 punktów).
7) Inne - typu: wymiar społeczny projektu, sposób realizacji zadania (pomysłowość, i innowacyjność metody realizacji zadania (max 90 punktów).
Maksymalna liczba punktów: 600 pkt.
3. Burmistrz nie udzieli dotacji na realizację zadania, w przypadku gdy oferta uzyskała mniej niż 60 % maksymalnej ilości punktów możliwych do uzyskania.

VIII. Informacja o zrealizowanych przez gminę Radzymin w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:

Nazwa zadania 2017 r. 2018 r.
Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej 220 tys. zł 18 tys. zł

IX. Zastrzeżenia i uwagi. Postanowienia końcowe.

1. Złożenie oferty w ramach niniejszego konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści jego ogłoszenia.
2. Oferty wraz z dokumentami nie będą zwracane Oferentom.
3. Zarządzenie Burmistrza w sprawie rozstrzygnięcia konkursu stanowi podstawę do zawarcia umowy z wybranym Oferentem. Umowa określi szczegółowe warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania.
4. W przypadku otrzymania dotacji Oferent zobowiązany jest dostarczyć do Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej potwierdzenie aktualności swoich zawartych ofercie, niezbędnych do przygotowania umowy oraz oświadczenie o statusie jako podatnika VAT (czynny/zwolniony/nie jest podatnikiem podatku VAT).
5. Burmistrz zastrzega sobie prawo do:
1) nierozdysponowania wszystkich środków przewidzianych w ogłoszeniu o konkursie;
2) unieważnienia konkursu w przypadku:
a) braku ofert;
b) kiedy żadna ze złożonych ofert nie spełnia wymogów zawartych w ogłoszeniu;
c) jeżeli wymagają tego szczególne okoliczności.
3) odwołania konkursu bez podania przyczyny przed upływem terminu złożenia ofert/przed otwarciem kopert z ofertami;
4) odstąpienia od rozstrzygnięcia, w części lub w całości konkursu bez podania przyczyny;
5) przedłużenia terminu składania ofert i terminu rozstrzygnięcia konkursu;
6) zmiany terminu podpisania umowy;
7) przedłużenia terminu rozstrzygnięcia konkursu;
8) dofinansowania jednej oferty lub niedofinansowania żadnej z ofert.
9) wezwania oferentów w trybie pilnym w celu wyjaśnienia i usunięcia braków formalnych, z zastrzeżeniem, że Oferent musi się zgłosić i usunąć braki przed terminem zakończenia prac dotyczących oceny formalnej ofert;
10) negocjowania z oferentami warunków, kosztów, terminu realizacji zadania oraz zakresu realizacji zadania;
11) zwiększenia lub zmniejszenia wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w trakcie trwania konkursu.
6. W przypadku opisanym w ust.5 pkt 1, Burmistrz może zarezerwowane środki przeznaczyć na ogłoszenie nowego konkursu lub na realizację zadania w innym trybie przewidzianym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
7. Zarządzenie Burmistrza Radzymina w sprawie rozstrzygnięcia konkursu stanowi podstawę do zawarcia umowy z wybranym oferentem, sporządzonej według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do w Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2016 poz. 1300) oraz do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2018 r. poz.2057).
8. Przed zawarciem umowy organizator konkursu może zażądać od oferenta dokumentów potwierdzających złożone pod ofertą oświadczenia.
9. Dotowany podmiot, który otrzyma dotację z budżetu gminy Radzymin jest zobowiązany do wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizacje umowy.
10. Dotacja nie może być wykorzystana na zobowiązania powstałe przed datą zawarcia umowy o udzielenie dotacji i po dacie realizacji zadania określonej w umowie o udzielenie dotacji oraz na pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacja danego zadania lub trudnych do wyodrębnienia.
11. Zadanie może być realizowane wyłącznie przez podmiot będący stroną umowy.
12. Zadanie powinno być realizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie.
13. Burmistrz może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy, gdy okaże się, że:
1) rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie;
2) podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych;
3) zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności, podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową Oferenta.
14. W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy z przyczyn opisanych powyżej, Burmistrz może zarezerwowane środki przeznaczyć na inną ofertę złożoną w ramach niniejszego konkursu, spełniającą wymogi formalne.
15. Zleceniobiorca jest zobowiązany wszechstronnie informować opinie publiczną o dotowaniu zadania przez Gminę Radzymin (np. poprzez materiały reklamowe, informacje do mediów, ulotki, plakaty, publikacje ogłoszeń).
16. Dotowany podmiot, który otrzyma dotacje z budżetu gminy Radzymin jest zobowiązany do dostarczenia na wezwanie zlecającego oryginałów lub potwierdzonych kopii dokumentów (faktur, rachunków i innych) oraz dokumentacji z realizacji zadania, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związanej. Kontrola, o której mowa wyżej, nie ogranicza prawa Zlecającego do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
17. W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy z przyczyn opisanych powyżej, Burmistrz może zarezerwować środki przeznaczone na:
1) inną ofertę złożoną w ramach niniejszego konkursu spełniającą wymogi formalne;
2) zlecenie zadań z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
18. Do kontaktu w sprawie konkursu upoważniona jest Halina Grzelak – kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej tel. 22 6676852, lub kom.: 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl

19. Burmistrz Radzymina zastrzega sobie prawo do:
1) odstąpienia od rozstrzygnięcia, w części lub w całości, otwartego konkursu ofert bez podania przyczyny;
2) zwiększenia wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania
w trakcie trwania konkursu, zmiany podziału środków finansowych na zadania objęte konkursem,
3) dofinansowania jednej oferty lub niedofinansowania żadnej z ofert.

X. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.

W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r.) , zwanego dalej RODO, oraz wydanych na jego podstawie krajowych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych, w tym ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U.2018 r. poz. 1000), informuje się , iż na podstawie art.13 RODO przysługują Wnioskodawcom określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin:
1. Administratorem danych osobowych, przetwarzanych w ramach konkursu, jest Burmistrz Radzymina z siedzibą przy Pl. Tadeusza Kościuszki 2, 05-250 Radzymin.
2. Wyznaczono inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować poprzez e-mail: iod@radzymin.pl

3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu wypełnienia obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn.zm.) oraz Uchwały Nr 637/LIV/2018 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 1 października 2018 r. w sprawie: przyjęcia Programu współpracy Gminy Radzymin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok, którym jest przeprowadzenie konkursu na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w gm. Radzymin w 2019 r. i zlecenie organizacjom pozarządowym realizację zadań publicznych z tego zakresu.
4. Dane po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych osobowych obowiązujących u Administratora.
5. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo do:
1) dostępu do swoich danych osobowych;
2) żądania sprostowania danych, które są nieprawidłowe;
3) żądania usunięcia danych, gdy:
a) dane nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane,
b) dane przetwarzane są niezgodnie z prawem.
4) żądania ograniczenia przetwarzania, gdy:
a) osoby te kwestionują prawidłowość danych,
b) przetwarzanie jest niezgodne z prawem, a osoby te sprzeciwiają się usunięciu danych,
c) Administrator nie potrzebuje już danych osobowych do celów przetwarzania, ale są one potrzebne osobom, których dane dotyczą, do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
6. Wnioskodawca ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwia wzięcie udziału w przedmiotowym konkursie.
8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.

 

Z up. Burmistrza
Zastępca Burmistrza
/-/ mgr Krzysztof Dobrzyniecki

Zarządzenie Nr 0050.175.2018 Burmistrza Radzymina z dnia 12 grudnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w gminie Radzymin w 2019 roku

Formularz oferty

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Autor: Halina Grzelak - Kierownik Referatu PiPS | Data wprowadzenia: 2018-12-14 09:05:18 | Data modyfikacji: 2019-01-28 11:38:04.

Zobacz:
 Wyniki konkursów .  Zakończone konkursy . 
Data wprowadzenia: 2018-12-14 09:05:18
Data modyfikacji: 2019-01-28 11:38:04
Autor: Halina Grzelak - Kierownik Referatu PiPS
Opublikowane przez: Anna Kotowska

  Biuletyn Informacji Publicznej - www.bip.radzymin.pl