www.bip.radzymin.pl strona główna
Biuletyn Informacji Publicznej
 Radzymin radzymin.pl
Ogłoszenia o Konkursach

Zakończone konkursy
Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na
realizację zadania publicznego w zakresie pomocy
społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w
trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania
szans tych rodzin i osób w Gminie Radzymin w
2017 roku 

Burmistrz Radzymina ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie  pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w Gminie Radzymin w 2017 roku i zaprasza do składania ofert.

Konkurs ma na celu wybór ofert i zlecenie w formie powierzenia realizacji zadania publicznego
w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób  w  gminy Radzymin w 2017 roku.

I. Rodzaj zadania:

Zadanie publiczne w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom  i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. 

1. Nazwa zadania konkursowego:
Pozyskiwanie i dystrybucja żywności dla osób ze środowisk dotkniętych ubóstwem.

Opis zadania: zorganizowanie bezpłatnej pomocy  żywnościowej dla mieszkańców gminy Radzymin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej poprzez pozyskiwanie Żywności z Banku Żywności, jej transport, przygotowanie i dystrybucja - wydawanie   uprawnionym, zidentyfikowanych mieszkańcom gminy, a także powiadamianie beneficjentów zadania o aktualnym harmonogramie wydawania żywności w sposób umożliwiający dotarcie do jak najszerszego ich grona i zapewnienie im równych szans w dostępie do oferowanej pomocy.
2. Termin realizacji zadania: od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2017 roku.
3. Termin realizacji zadania: od podpisania umowy do końca, ferii/wakacji w 2017 roku.
4. W ramach realizacji zadań wymagana jest promocja zadania wśród lokalnej społeczności.
5. W ramach niniejszego otwartego konkursu ofert uprawniony podmiot może złożyć jedną ofertę.
6. W przypadku złożenia przez oferenta więcej ofert decyduje data wpływu.

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania

1. Na realizację zadania publicznego przeznaczono środki w wysokości: do  20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
2. Kwota ta może ulec zmniejszeniu w przypadku, gdy zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu gminy w części przeznaczonej na realizację zadań z ważnych przyczyn, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.
3. Oferent nie zobowiązuje się do wykorzystania środków finansowych innych niż dotacja.
4. Oferent może zobowiązać się do wykorzystania wycenionego wkładu osobowego rozumianego jako element kosztu realizacji zadania.

III. Zasady przyznawania dotacji

1. Zasady przyznawania dotacji określają przepisy:
1) Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ze zm.);
2) Ustawy z dnia 12 marca 2004 r.  o pomocy społecznej  (t.j. Dz.U. z 2016 r.poz.930);
3) Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1870);
4) Uchwały Nr 316/XXVIII/2016 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 24 października 2016 r. w sprawie  przyjęcia Programu współpracy Gminy Radzymin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok.
2. Oferty mogą składać organizacje, zgodnie z art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1817) oraz stowarzyszenia zwykłe zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1393 ze zm.), zwani dalej oferentami, jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu, w jakim realizowane jest zadanie.
3. Forma realizacji zadania: powierzenie.
4. Złożona oferta musi być zgodna ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2016 r. poz.1300) -  w terminie i w sposób określony w niniejszym ogłoszeniu.
5. Wszystkie pozycje formularza oferty muszą zostać  wypełnione zgodnie z pouczeniem co do sposobu wypełniania oferty.
6. Wypełnienie części IV pkt 5 tabela Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego - nie jest obowiązkowe.
7. Wypełnienie części IV pkt 8 kolumna 10 - z wkładu rzeczowego (w zł) w tabeli Kalkulacja przewidywanych kosztów na rok … - nie jest obowiązkowe.
8. Oferent winien przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
9. Za rzetelność, poprawność i kompletność oferty oraz zawarte w niej informacje odpowiada oferent.
10. Terminowe złożenie poprawnej i kompletnej  oferty do konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, nie gwarantuje również przyznania dofinansowania w wysokości wnioskowanej przez oferenta.
11. Rozliczane są koszty ponoszone od dnia zawarcia umowy do terminu określonego w podpisanej umowie.
12. W przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z inną jednostką organizacyjną Gminy, informację o sposobie zaangażowania tej jednostki w realizację zadania należy przedstawić w formularzu ofertowym.
13. Środki pochodzące z dotacji nie mogą być wykorzystane na: zadania i zakupy inwestycyjne (np. zakup urządzeń i sprzętu zaliczanego do majątku trwałego, w tym zakup sprzętu powyżej kwoty 3,5 tys. zł/szt.), zakup gruntu, budynków, lokali, pokrycie strat i długów, odsetki od kredytów i pożyczek,   działalność gospodarczą, pokrycie kosztów utrzymania biura, z wyłączeniem bezpośrednich kosztów związanych z realizacją zadania, działalność     polityczną i religijną.
14. Oferty podmiotów, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, lub którzy zalegają z opłacaniem należności z tytułu zobowiązań podatkowych lub/i na ubezpieczenie społeczne nie będą rozpatrywane.
15. W ramach zadania możliwe jest dofinansowanie więcej niż jednej oferty, dofinansowanie jednej oferty lub nie dofinansowanie żadnej z ofert.
16. Dopuszcza się możliwość  udzielenia dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana. W takim przypadku dotacja może zostać udzielona po doprecyzowaniu warunków realizacji zadania w zaktualizowanym opisie poszczególnych działań, harmonogramie i kosztorysie.
17. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

IV. Warunki realizacji zadania

1. Środki z dotacji winny być  wykorzystane  na sfinansowanie zadania publicznego realizowanego na rzecz mieszkańców gminy Radzymin.
2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością,  zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie.
3. Najwyższa staranność oznacza w szczególności wykorzystanie przyznanej kwoty zgodnie z przeznaczeniem szczegółowo określonym w umowie, prawidłowe, rzetelne i terminowe  sporządzanie sprawozdania finansowego i merytorycznego oraz oszczędne i celowe wydatkowanie przyznanych środków finansowych.
4. Zadanie przedstawione w ofercie może być realizowane wspólnie przez kilku oferentów, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W takim przypadku wszyscy oferenci  odpowiadają solidarnie za realizację zadania.
5. Zadania zawarte w ofercie mogą być realizowane przy udziale partnera. W przypadku wskazania partnera niezbędne jest dołączenie do umowy na realizację zadania publicznego umowy partnerskiej, oświadczenia partnera lub innego dokumentu poświadczającego udział partnera w realizacji zadania.
Pouczenie:
Partnerem może być organizacja pozarządowa, podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organ administracji publicznej lub nieprowadząca działalności gospodarczej osoba fizyczna, która współuczestniczy w realizacji zadania będącego przedmiotem oferty nie wykorzystując przy tym środków przekazanych w drodze dotacji. Współpraca ta może obejmować m.in. aktywną wymianę umiejętności, doświadczeń i wiedzy, na każdym etapie realizacji zadania. Udział partnera może dotyczyć także nieodpłatnego wsparcia rzeczowego (użyczenie, potrzebnych do realizacji zadania, zasobów rzeczowych) lub osobowego (udział wolontariuszy innej organizacji). W umowie partnerskiej lub oświadczeniu partnera należy wskazać rodzaj i zakres wsparcia w realizacji zadania.

6. Zadanie publiczne zawarte w ofercie nie może być realizowane przez podmiot niebędący stroną umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego, chyba że podmiot, który zawarł umowę na realizację zadania publicznego, zleci realizację zadania publicznego wybranym, w sposób zapewniający jawność i uczciwą konkurencję, organizacjom pozarządowym lub podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy, nie będącymi stronami umowy. Informacja o takim zleceniu realizacji całości lub części zadania musi być wskazana w ofercie.
7. Istnieje możliwość zakupu przez oferenta usług polegających na wykonaniu czynności o charakterze technicznym lub specjalistycznym, powiązanych z realizacją zadania,  jednak nie stanowiących jego meritum.
8. Oferent przyjmując zlecenie realizacji zadania, zobowiązuje się  do wykonania zadania w zakresie
i na zasadach określonych w umowie, a otrzymana dotacja ma służyć poprawie warunków życia mieszkańcom, w szczególności  znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej. 
9. Koszty będą uznane za kwalifikowalne tylko wtedy, gdy:
1) są bezpośrednio związane z realizowanym zadaniem i niezbędne do jego realizacji;
2) są racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe;
3) są skalkulowane wyłącznie w odniesieniu do zakresu finansowanego zadania publicznego;
4) zostaną poniesione w ramach realizacji zadania , tj. zgodnie z terminem przyjętym w umowie na realizację zadania publicznego;
5) są poparte właściwymi dowodami księgowymi (faktury, umowy oraz rachunki do umów) oraz zostały prawidłowo odzwierciedlone w ewidencji księgowej (oferent zobowiązany jest do prowadzenia wyodrębnionej dokumentacji finansowo-księgowej środków finansowych  otrzymanych na realizację zadania zgodnie z ustawą o rachunkowości, w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych).  
10. Koszty obsługi zadania publicznego (koszty pośrednie), które są związane z wykonywaniem działań o charakterze administracyjnym, nadzorczym i kontrolnym, w tym obsługą finansową i prawną projektu  mogą stanowić do 10 % dotacji (obsługa finansowo- księgowa zadania, obsługa administracyjna, zakup materiałów oraz usług biurowych, pocztowych, telekomunikacyjnych, materiały papiernicze, toner do drukarki, koperty, znaczki, opłaty bankowe).
11. Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j.  Dz.U. z 2016 r. poz. 922) oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1870).
12. Podmiot, który otrzyma dotację na realizację zadania, jest zobowiązany zamieścić w sposób czytelny informację w wydawanych przez siebie, w ramach realizacji  zadania,  materiałach informacyjnych i promocyjnych, poprzez media, w tym na swojej stronie internetowej, jak również poprzez widoczną w miejscu jego realizacji tablicę lub przez ustną informację kierowaną do odbiorców, o fakcie współfinansowania realizacji zadania przez Gminę Radzymin, np. w następującym brzmieniu „Zadanie (nazwa zadania) jest realizowane/zostało zrealizowane dzięki finansowaniu ze środków Gminy Radzymin”.
13. Podmiot realizujący zadanie powinien posiadać niezbędne warunki i doświadczenie w realizacji zadania o podobnym charakterze, w tym  bazę  materialną – techniczną (własną lub zapewnienie dostępu do bazy)  umożliwiającą realizację zadania.
14. Przez wkład osobowy rozumie się:
1) pracę wolontariuszy udokumentowaną zawartymi porozumieniami, ich kartami pracy lub oświadczeniami o wykonaniu powierzonych im zadań;
2) pracę społeczną  członków oferenta udokumentowana oświadczeniami o wykonaniu powierzonych zadań.
Przy szacowaniu wielkości wkładu osobowego, oferent  bierze pod uwagę charakter czynności powierzonych wolontariuszom bądź swoim członkom, czas realizacji tych czynności oraz koszty, jakie musiałby ponieść zatrudniając płatny personel.
15. W przypadku gdy oferent jest czynnym podatnikiem podatku VAT i ma możliwość skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego, a realizowane zadanie ma związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, dokonując rozliczenia dotacji przyznanej w kwocie brutto, oferent jest zobowiązany również do zwrotu kwoty stanowiącej równowartość kwoty podatku VAT naliczonego, jaka może zostać uwzględniona w rozliczeniu należnego zobowiązania.
16. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia złożonej oferty i przyznania dotacji, oferent jest zobowiązany dostarczyć harmonogram  dystrybucji żywności.
17. Wszelkie zmiany merytoryczne i finansowe w realizacji zadania, w tym zmiany związane z terminem i harmonogramem jego realizacji, winny być zgłaszane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyminie i Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.
18. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Rozstrzygnięcie Burmistrza dotyczące ostatecznego wyboru ofert  jest ostateczne i nie służy od niego odwołanie.

V. Termin i warunki składania ofert

1. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok.
nr 24, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 lutego 2017 roku do godz. 16.00 lub przesyłać pocztą, lub przesyłką kurierską na adres: Urząd Miasta i Gminy Radzymin  Pl. T. Kościuszki 2, 05-250 Radzymin. O zachowaniu terminu decyduje data dostarczenia oferty do Urzędu (data wpływu). Oferta, która wpłynie po ww. terminie, nie będzie  podlegać ocenie.
2. Oferty należy składać w zamkniętej opisanej kopercie: nazwa i adres oferenta, numer i nazwa zadania konkursowego wskazanego w ogłoszeniu.
3. Przed złożeniem oferty kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej  udziela oferentom stosownych wyjaśnień, dotyczących zadań konkursowych oraz wymogów formalnych (Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok. 34., nr telefonu  do kontaktu :22 786 62 92 wew. 161 lub 163, lub kom.: 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl - od poniedziałku do piątku w godz. pracy Urzędu.

VI. Termin i tryb wyboru ofert

1. Wybór ofert do realizacji i tym samym ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od terminu zakończenia składania ofert.
2. Zarządzeniem Burmistrza Radzymina powołana zostanie komisja konkursowa do opiniowania ofert. Szczegółowy tok pracy komisji określi regulamin pracy komisji konkursowej, stanowiący integralny załącznik do zarządzenia.
3. Komisja konkursowa, analizując oferty, dokonuje oceny ofert pod względem formalnym na podstawie formularza/karty oceny formalnej, której wzór określi załącznik do  regulaminu pracy komisji konkursowej.
4. Kryteria formalne dotyczą spełnienia zagadnień związanych z wypełnieniem oferty o dofinansowanie  zgodnie z zasadami konkursu ofert i warunkami realizacji zadania publicznego – zgodnie z ogłoszeniem konkursowym.
5. W przypadku stwierdzenia braków formalnych  w ofercie komisja konkursowa wzywa oferenta do ich niezwłocznego uzupełnienia  w wyznaczonym terminie.
6. Oferty niespełniające wymogów formalnych, po upływie terminu na ich uzupełnienie, zostaną odrzucone (forma powiadomienia: pisemna: pocztą tradycyjną, elektroniczną, faxem, lub drogą telefoniczną). 
7. W przypadku, gdy oferta zawiera błędy formalne niemożliwe do poprawienia lub uzupełnienia uznaje się, że oferta nie spełnia kryteriów formalnych. Odrzuceniu podlegają oferty zawierające takie błędy   formalne jak:
1) złożone na druku innym niż wskazany w ogłoszeniu;
2) niemieszczące się pod względem merytorycznym w rodzaju zadań wskazanych w ogłoszeniu;
3) złożone po terminie;
4) podpisane przez osoby nieuprawnione do reprezentowania oferenta;
5) dotyczące zadań wykraczających poza cele statutowe oferenta;
6) dotyczące zobowiązań powstałych przed datą złożenia oferty;
7) złożone przez podmiot nieuprawniony do udziału w konkursie.
8. Komisja konkursowa po zaopiniowaniu ofert spełniających wymogi formalne dokonuje ich oceny po względem merytorycznym na podstawie formularza karty oceny merytorycznej, której wzór określi załącznik do  Regulaminu pracy komisji konkursowej.
9. Kryteria merytoryczne  dotyczą treści oferty, wiarygodności, potencjału projektodawcy i możliwości realizacji przez niego zadania oraz spełnienia zasad finansowania.
10. Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
11. Ocena ofert przez komisję zostanie udokumentowana na formularzach oceny formalnej oraz formularzach oceny merytorycznej ma miejsce również, gdy w wyniku ogłoszenia otwartego konkursu ofert złożona jest tylko jedna oferta.
12. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny merytorycznej  zadania zgłoszonego do konkursu, rekomenduje Burmistrzowi Radzymina zadanie do sfinansowania wraz z  wysokością środków finansowych (komisja konkursowa, na podstawie rankingu najlepiej ocenionych ofert sporządza listę ofert; listę tę sporządza się do wyczerpania środków wskazanych w ogłoszeniu o konkursie).
13. Rozstrzygnięcia konkursu ofert dokona Burmistrz Radzymina w drodze zarządzenia.
14. Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do wiadomości publicznej (w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.radzymin.pl, na tablicy ogłoszeń w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin przy Pl. T. Kościuszki 2 oraz na stronie internetowej www.radzymin.pl.
15. Każdy może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
16. Zarządzenie Burmistrza Radzymina jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy z podmiotem, którego oferta została wybrana.
17. Poinformowanie organizacji, których oferty zostały odrzucone w postępowaniu konkursowym, wymaga formy pisemnej.
18. Burmistrz Radzymina  zastrzega sobie prawo do:
1) odstąpienia od rozstrzygnięcia, w części lub w całości, otwartego konkursu ofert bez podania przyczyny;
2) zwiększenia wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację  zadania w trakcie trwania konkursu;
3) dofinansowania jednej oferty lub niedofinansowania żadnej z ofert.

VII. Kryteria wyboru ofert

1. Kryteria formalne:
(kryterium oceny – wniosek spełnia kryterium: Tak lub Nie)
1) ocena, czy oferent spełnia wymogi ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie podmiotu uprawnionego do udziału w otwartym konkursie ofert;
2) ocena, czy oferta  przygotowana została na odpowiednim formularzu czy jest kompletna  (czy druk formularza  ofertowego nie został przez oferenta  zmodyfikowany);
3) ocena, czy oferta została złożona w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu konkursowym;
4) ocena, czy wszystkie niezbędne pola oferty są właściwie wypełnione;
5) ocena, czy oferta została podpisana i opieczętowana  przez osoby upoważnione;                       
6) ocena, czy oferta jest zgodna z warunkami realizacji zadania wskazanymi w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert;
7) ocena, czy w oświadczeniach znajdujących się  na końcu formularza ofertowego dokonane zostały skreślenia umożliwiające jednoznaczne odczytanie deklaracji oferenta/oferentów;
8) ocena, czy wnioskowana kwota dotacji na koszty administracyjne oraz koszty zakupu niezbędnego sprzętu nie przekracza limitów określonych w ogłoszeniu konkursowym;
9)  ocena, czy oferta zakłada wykorzystanie całości lub części dotacji na działania związane z działalnością gospodarczą;
10) ocena, czy w przypadku  składania oferty wspólnej w formularzu  zostały uzupełnione  dane każdego z oferentów.
2. Kryteria merytoryczne
(kryterium oceny -  skala punktacji od 0 -100)
1) ocena możliwości realizacji zadania publicznego  przez oferenta (max 100 punktów);
2) ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób uczestniczących w realizacji zadania  (max 100 punktów);
3) ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania (max 100 punktów);
4) ocena wkładu osobowego (świadczenia wolontariuszy i pracy społecznej członków) przewidywanego do wykorzystania przy realizacji zadania publicznego (max 100 punktów);
5) ocena realizacji zleconych zadań publicznych, w tym  rzetelności i terminowości  oraz sposobu rozliczenia środków otrzymanych na  realizację zadań publicznych w latach poprzednich (max  50 punktów).
3. Burmistrz nie udzieli dotacji na realizację zadania, w przypadku gdy oferta uzyskała  mniej niż 60 % maksymalnej ilości punktów możliwych do uzyskania.
 
VIII. Informacja o zrealizowanych przez Gminę Radzymin w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego   samego rodzaju i związanych z nimi kosztami, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i podmiotom , o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:

Nazwa zadania   2015 r.   2016 r. 
 Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Radzymin    Nie było realizowane   6 tys. zł

IX.  Postanowienia końcowe

1. Zarządzenie Burmistrza Radzymina  w sprawie rozstrzygnięcia konkursu stanowi podstawę do zawarcia umowy z wybranym oferentem, sporządzonej według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 sierpnia 2016 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. z 2016 r. poz.1300).
2. Burmistrz Radzymina może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci  utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności, podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
3. Dotacja nie może być wykorzystana na zobowiązania powstałe przed datą zawarcia umowy o udzielenie dotacji i po dacie realizacji zadania określonej w umowie o udzielenie dotacji oraz na pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacja danego zadania lub trudnych do wyodrębnienia.
4. Oferty złożone w ramach konkursu nie są zwracane oferentom.
5. W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy z przyczyn opisanych powyżej, Burmistrz  może zarezerwować środki przeznaczone na:
1) inną ofertę złożoną  w ramach niniejszego konkursu spełniającą wymogi formalne,
2) zlecenie zadań z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
6. Do kontaktu w sprawie konkursu  upoważniona jest Halina Grzelak – kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej tel. 22 786 62 92/92 wew.163, lub kom.: 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl oraz Agnieszka Kierszulis - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyminie tel. 22 786 54 86 wew. 109, e-mail: akierszulis@radzymin.pl.


Burmistrz Radzymina
/-/ mgr Krzysztof Chaciński

Zarządzenie Nr 0050.7.2017 Burmistrza Radzymina z dnia 1 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w Gminie Radzymin w 2017 roku

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Autor: Halina Grzelak - Kierownik referatu Partycypacji i Polityki Społecznej | Data wprowadzenia: 2017-02-02 13:03:17 | Data modyfikacji: 2017-04-04 11:52:31.

Zobacz:
 Wyniki konkursów .  Zakończone konkursy . 
Data wprowadzenia: 2017-02-02 13:03:17
Data modyfikacji: 2017-04-04 11:52:31
Autor: Halina Grzelak - Kierownik referatu Partycypacji i Polityki Społecznej
Opublikowane przez: Anna Kotowska

  Biuletyn Informacji Publicznej - www.bip.radzymin.pl