www.bip.radzymin.pl strona główna
Biuletyn Informacji Publicznej
 Radzymin radzymin.pl
Ogłoszenia o Konkursach

Zakończone konkursy
BURMISTRZ RADZYMINA OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT
NA REALIZACJĘ W 2015 ROKU ZADANIA PUBLICZNEGO W
ZAKRESIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB W WIEKU
EMERYTALNYM I ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT 

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.), prowadzących działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem ofert. Podmioty składające oferty nie muszą posiadać statusu organizacji pożytku publicznego.

I. Rodzaje zadań  objętych konkursem

1. Nazwa zadań konkursowych

W zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym konkurs obejmuje następujące  zadanie: Wspieranie wszechstronnych działań na rzecz aktywizacji i integracji osób w wieku emerytalnym oraz rozwoju i wykorzystania potencjału tych osób w środowisku lokalnym.

2. Informacje dotyczące zadania:
1) Zlecenie realizacji zadań publicznych nastąpi w formie ich wspierania wraz z udzieleniem   dotacji na dofinansowanie  ich realizacji.
2) Opis zadania:
a) zadania powinny charakteryzować się wysokim poziomem merytorycznym, w tym dbałością o dobór programu, narzędzi i form  służących ich realizacji,
b) zadania powinny zakładać propagowanie aktywnego zagospodarowania czasu wolnego oraz aktywizację i integrację środowiska seniorów;
c) zadania powinny  integrować mieszkańców i budować lokalną tożsamość
d) zadania powinny być realizowane przez różnorodne działania i formy;
e) zadania powinny być realizowane z zaangażowaniem partnerów i różnych środowisk
f) zadania muszą mieć charakter ogólnogminny, tj. muszą być skierowane i realizowane na rzecz mieszkańców Gminy Radzymin,
g) oferent powinien wziąć pod uwagę kwestie dostępności dla osób niepełnosprawnością.
3) Termin realizacji zadań: od podpisania umowy do 31 grudnia 2015 roku
3. Dotacja ma  służyć realizacji celu publicznego i może być przeznaczona w szczególności na pokrycie kosztów wynikających bezpośrednio z realizacji zadania; dofinansowaniem  mogą być objęci wyłącznie mieszkańcy gminy Radzymin.
4. Oferent  może złożyć na  zadanie jedna ofertę. W przypadku złożenia więcej ofert - ocenie podlegać będzie tylko ta, która została złożona w sekretariacie Urzędu jako pierwsza.
5. Ta sama oferta nie może też być przedmiotem wniosku o dofinansowanie z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art.19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.).

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań

1. Na realizację zadań, zgodnie z  budżetem Gminy Radzymin na rok 2015, planuje się przeznaczyć łącznie  kwotę 15 000,00 zł. ( słownie: piętnaście tysięcy złotych, 00/100).
2. Kwota ta może ulec zmniejszeniu w przypadku, gdy zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu gminy w części przeznaczonej na realizację zadań z ważnych przyczyn, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.
3. Dofinansowanie ze środków Gminy Radzymin nie może przekraczać 90% całkowitych kosztów realizacji zadania, tzn. kwota posiadanego wkładu finansowego własnego nie może być niższa niż 10 % planowanych kosztów realizacji zadania (rozumianych jako suma: środków finansowych pochodzących z dotacji, środków finansowych własnych, w tym środków finansowych z innych źródeł oraz wartości pracy społecznej).

III. Zasady przyznawania dotacji

1. Dotacja przyznana zostanie na zasadach określonych w  ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.) oraz w  ogłoszeniu o konkursie.
2. O przyznanie dofinansowania  mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 wymienionej w ust 1. ustawy, prowadzące działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem ofert, zwani dalej oferentami.
3. Warunkiem przyjęcia i rozpatrzenia ofert jest złożenie kompletnej oferty przez podmiot uprawniony do składania ofert w odpowiednim terminie i miejscu. Prawidłowo złożone oferty staną się przedmiotem oceny komisji konkursowej, co będzie podstawą wyboru  przez Burmistrza Radzymina ofert, na które zostanie przyznana dotacja.
4. Oferent winien przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
5. Za rzetelność, poprawność i kompletność oferty oraz zawarte w niej informacje odpowiada oferent.
6. Terminowe złożenie poprawnej i kompletnej  oferty do konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, nie gwarantuje również przyznania dofinansowania w wysokości wnioskowanej przez oferenta.
7. Okres realizacji zadania nie jest równoznaczny z okresem rozliczania kosztów ze środków pochodzących z dotacji. Rozliczane są koszty ponoszone od dnia zawarcia umowy do terminu określonego w podpisanej umowie.
8. W przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z inną jednostką organizacyjną gminy, informację o sposobie zaangażowania tej jednostki w realizację zadania należy przedstawić w formularzu ofertowym, załączając stosowne potwierdzenie o chęci współpracy przy danym zadaniu.
9. W ramach konkursu dopuszczalny jest każdy rodzaj wkładu własnego (finansowy i niefinansowy).
10. Oferent zobowiązany jest do określenia wysokości własnych środków finansowych (rozumianych jako środki finansowe własne organizacji bądź  środki finansowe pozyskane przez organizację z innych źródeł).
11. Świadczenia wolontariuszy  oraz praca  oferenta  stanowią wkład osoby oferenta i powinny być ujęte w formularzu ofertowym. Wycena wkładu osobowego oferenta nie może stanowić więcej niż  50 % sumy środków wykazanych jako środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł  oraz wkład osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków.
12. Za finansowe środki  własne i środki z innych źródeł  nie uznaje się wyceny wkładu rzeczowego oferenta oraz wyceny wkładu rzeczowego innych podmiotów nieodpłatnie biorących udział w realizacji zadania. Za finansowe środki własne i środki z innych źródeł  nie uznaje się środków finansowych  pochodzących z budżetu gminy  Radzymin (środków ujętych w budżetach komórek organizacyjnych Urzędu i jednostek organizacyjnych gminy).
13. Środki pochodzące z dotacji nie mogą być wykorzystane na: wydatki inwestycyjne, zakup urządzeń i sprzętu zaliczanego do majątku trwałego (w tym zakup sprzętu powyżej kwoty 3,5 tys. zł – cena jednostkowa), zakup gruntów, działalność gospodarczą oraz polityczną i religijną.
14. Środki finansowe zostaną rozdzielone pomiędzy podmioty uprawnione, których oferty będą wyłonione w drodze ww. konkursu. W ramach zadania możliwe jest dofinansowanie więcej niż jednej oferty, dofinansowanie jednej oferty lub nie dofinansowanie żadnej z ofert.
15. W przypadku, gdy suma wnioskowanych dotacji, wynikająca ze złożonych ofert, przekracza wysokość środków przeznaczonych na  realizację zadania, organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wysokości wnioskowanego dofinansowania, przy możliwości zmniejszenia zakresu zadania z wnioskowanej oferty.
16. Wysokość dotacji może być inna niż wnioskowana w ofercie. W przypadku, gdy wysokość przyznanej dotacji jest niższa niż podana w złożonej ofercie, oferent może:
1) odstąpić od zawarcia umowy, powiadamiając o tym pisemnie ogłaszającego konkurs
w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników konkursu;
2) przystąpić do uzgodnień z ogłaszającym konkurs  na temat zmniejszenia zakresu rzeczowego i finansowego zadania publicznego, których celem jest doprecyzowanie warunków i zakresu realizacji zadania, zachowując podstawowe cele merytoryczne zadania; w zaktualizowanym kosztorysie  realizacji zadania  procentowy udział  dotacji  w kosztach zadania publicznego nie może być większy od określonego w ofercie złożonej w konkursie ofert.
17. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
18. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
19. Upoważnieni przedstawiciele oferenta  zobowiązani są do  osobistego zgłoszenia się  do Urzędu  w celu uzgodnienia warunków umowy, w terminie do 30 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

IV. Warunki realizacji zadania

1. Środki z dotacji można wykorzystać na dofinansowanie zadania publicznego realizowanego na rzecz mieszkańców Gminy Radzymin.
2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością,  zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie.
3. Najwyższa staranność  oznacza w szczególności wykorzystanie przyznanych kwot zgodnie z przeznaczeniem szczegółowo określonym w umowie, prawidłowe, rzetelne i terminowe  sporządzanie sprawozdań finansowych i merytorycznych oraz oszczędne i celowe wydatkowanie przyznanych środków finansowych.
4. Zadanie przedstawione w ofercie może być realizowane wspólnie przez kilku oferentów, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W takim przypadku wszyscy oferenci  odpowiadają solidarnie za realizację zadania.
5. Zadania zawarte w ofercie mogą być realizowane przy udziale partnera. W przypadku wskazania partnera niezbędne jest dołączenie do oferty umowy partnerskiej, oświadczenia partnera lub innego dokumentu poświadczającego udział partnera w realizacji zadania.
Pouczenie:
Partnerem może być organizacja pozarządowa, podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organ administracji publicznej lub nieprowadząca działalności gospodarczej osoba fizyczna, która współuczestniczy w realizacji zadania będącego przedmiotem oferty nie wykorzystując przy tym środków przekazanych w drodze dotacji. Współpraca ta może obejmować m.in. aktywną wymianę umiejętności, doświadczeń
i wiedzy, na każdym etapie realizacji zadania. Udział partnera może dotyczyć także nieodpłatnego wsparcia rzeczowego (użyczenie, potrzebnych do realizacji zadania, zasobów rzeczowych) lub osobowego (udział wolontariuszy innej organizacji). W umowie partnerskiej lub oświadczeniu partnera należy wskazać rodzaj i zakres wsparcia w realizacji zadania.
6. Zadanie publiczne zawarte w ofercie nie może być realizowane przez podmiot niebędący stroną umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego, chyba że podmiot, który zawarł umowę na realizację zadania publicznego, zleci realizację zadania publicznego wybranym, w sposób zapewniający jawność i uczciwą konkurencję, organizacjom pozarządowym lub podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy, nie będącymi stronami umowy. Informacja o takim zleceniu realizacji całości lub części zadania musi być wskazana w ofercie.
7. Istnieje możliwość zakupu przez oferenta usług polegających na wykonaniu czynności o charakterze technicznym lub specjalistycznym, powiązanych z realizacją zadania, jednak nie stanowiących jego meritum.
8. Dopuszcza się pobieranie opłat od adresatów zadania pod warunkiem, że oferent realizujący zadanie publiczne prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego, z której przychód przeznacza na działalność statutową.
9. W ofercie należy zamieścić deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego. W przypadku odpłatnego wykonania zadania publicznego, planowana kwotę od adresatów należy wpisać w odpowiedniej  tabeli w  ofercie.
10. Zadania muszą zostać zrealizowane zgodnie z warunkami, które określone zostaną w umowie o zleceniu realizacji zadania.
11. Z dotacji mogą być dofinansowane w szczególności następujące koszty:
1. koszty merytoryczne, w tym np.:
 - zatrudnianie specjalistów i ekspertów (np. wykładowców)
Pouczenie:
Kwalifikowane są wszystkie składniki wynagrodzenia brutto, w szczególności: wynagrodzenie netto, składka na ubezpieczenie społeczne składka na ubezpieczenie zdrowotne,  zaliczka na podatek dochodowy oraz składki ponoszone przez organizację jako pracodawcę. Umowy zlecenia oraz umowy o dzieło są zaliczane do kwalifikowanych kosztów osobowych.
W przypadku realizacji zadania w ramach działalności odpłatnej zastosowanie mają limity wynagrodzeń określone w ustawie. 
 - inne koszty związane z realizacja zadania np. bilety wstępu, koszty przejazdów, artykuły spożywcze, w tym usługa cateringu, ubezpieczenie uczestników projektu.
2. koszty obsługi zadania publicznego, w tym koszty  związane z obsługą i administracją  zadania np. obsługa księgowa, opłaty za usługi księgowe i kurierskie, telegraficzne, telekomunikacyjne, z wyłączeniem abonamentu telefonicznego, materiały biurowe) – pod warunkiem, że nie przekroczą 10 %  wartości  dotacji;
3. inne koszty, w tym koszty wyposażenia i promocji realizowanego zadania.
12. Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U.  z 2014 r. poz.1182) oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.).
13. Podmioty, które otrzymają dotację na realizację zadania, są zobowiązane zamieścić w sposób czytelny informację w wydawanych przez siebie, w ramach realizacji  zadania, publikacjach, materiałach informacyjnych i promocyjnych, poprzez media, w tym na swojej stronie internetowej, jak również stosownie do charakteru zadania, poprzez widoczną w miejscu jego realizacji tablicę lub przez ustną informację kierowaną do odbiorców, o fakcie współfinansowania realizacji zadania przez Gminę Radzymin, np. w następującym brzmieniu „Dofinansowano z budżetu Gminy Radzymin”.
14. W przypadku gdy oferent jest czynnym podatnikiem podatku VAT i ma możliwość skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego, a realizowane zadanie ma związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, dokonując rozliczenia dotacji przyznanej w kwocie brutto, oferent jest zobowiązany również do zwrotu kwoty stanowiącej równowartość kwoty podatku VAT naliczonego, jaka może zostać uwzględniona w rozliczeniu należnego zobowiązania.
15. Szczegółowy termin i warunki realizacji zadania będzie regulowała umowa zawarta pomiędzy Burmistrzem Radzymina a oferentem. Wzór umowy określa  załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. z 2011 r. Nr 6, poz.25).
16. Wszelkie zmiany merytoryczne i finansowe w realizacji zadania, w tym zmiany związane z terminem i harmonogramem jego realizacji, winny być zgłaszane do  właściwej merytorycznej komórki organizacyjnej  Urzędu.

V. Termin i warunki składania ofert

1. Oferty składać należy na druku zgodnym z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki S z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania  z wykonania tego zadania (Dz.U. z 10 stycznia 2011 r., Nr 6, poz.25).
2. Wzór oferty i sprawozdania  jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej ( BIP) Urzędu Miasta i Gminy Radzymin  www.bipradzymin.pl w zakładce poświęconej organizacjom pozarządowym oraz w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin w  pok. nr 22.
3. Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia  8 maja 2015 r. do godz. 16.00
w  jednym z niżej wskazanych sposobów:
1) osobiście w  sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok. nr 24,
2) za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres:
Urząd Miasta i Gminy Radzymin  Pl. T. Kościuszki 2, 05-250 Radzymin.
O zachowaniu terminu  złożenia oferty decyduje data dostarczenia oferty do Urzędu  (data wpływu). Oferta, która wpłynie po ww. terminie, nie będzie  podlegać ocenie.
Oferty wraz z załącznikami  należy składać w zamkniętej kopercie opisanej według następującego wzoru: nazwa i adres oferenta, nazwa zadania konkursowego wskazanego w ogłoszeniu lub tytuł zadania.
Wskazane jest składanie ofert  wraz z załącznikami w formie zbindowanej, zszytej, spiętej w skoroszycie.
Przed złożeniem oferty sekretarz gminy udziela oferentom stosownych wyjaśnień, dotyczących  zadań konkursowych oraz wymogów formalnych (Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Pl. T. Kościuszki 2, pok.22., nr telefonu  do kontaktu: 22 786 62 92 wew. 125  lub 600 933 916, e-mail: hgrzelak@radzymin.pl - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).

VI. Wymagana dokumentacja

1) Obligatoryjnie należy złożyć:
1) prawidłowo wypełniony formularz oferty podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, zgodnie z kopią odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji. Formularz oferty wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu, dostępny jest na stronie internetowej www.radzymin.pl w zakładce poświęconej organizacjom pozarządowym lub w pok. nr 22 w siedzibie Urzędu.

Pouczenie:
1. Ofertę oraz załączniki należy składać w jednym egzemplarzu.
2. Jako organ zlecający zadanie publiczne należy wpisać:  Gmina Radzymin;
3. W ofercie należy wpisać tytuł zadania (nazwę własną), na które oferent stara się o dofinansowanie.
4. Wszystkie pola oferty muszą zostać czytelnie wypełnione. W pola, które nie odnoszą się do oferenta, należy wpisać „nie dotyczy”.
5. W dokumencie nie wolno dokonywać skreśleń i poprawek, poza wyraźnie wskazanymi rubrykami.
6. W przypadku opcji „niepotrzebne skreślić”, należy dokonać właściwego wyboru.
7. We wskazanych miejscach należy umieścić pieczęć oferenta.
8. Kosztorys powinien być rozpisany na wszystkie znaczące części składowe realizacji zadania.

2) kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji,  lub inne dokumenty potwierdzające status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących – zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym;
3) w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru - dokument potwierdzający upoważnienie  do działania w imieniu oferenta  lub oferentów.
4) oświadczenie oferenta zgodnie ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia;
5) w przypadku spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością dokumenty poświadczające, że nie działają one w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników;
6) w przypadku współpracy oferenta przy realizacji zadania publicznego z jednostką organizacyjną gminy Radzymin – potwierdzenie ze strony tej jednostki o chęci współpracy przy danym zadaniu;
7) sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności za ostatni okres rozliczeniowy (zgodnie z zakresem działalności określonym w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), lub w przypadku krótszej działalności, za okres tej działalności (od dnia rejestracji do dnia złożenia oferty);

Pouczenie:
Przez sprawozdanie finansowe rozumie się zatwierdzone sprawozdanie finansowe za ostatni okres obrotowy, sporządzane na podstawie ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1223 z późn. zm.; Dz.U.2014 poz.1100 ustawa z dnia 11 lipca 2014 o zmianie ustawy o rachunkowości) i składające się z trzech elementów: bilansu, rachunku wyników lub rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej. Dopuszcza się możliwość przedłożenia sprawozdania złożonego do właściwego organu, ale jeszcze nie zatwierdzonego przez organ zatwierdzający.

8) kopię Statutu organizacji/kopię aktualnego dokumentu określającego cel i zadania oferenta;
9) umowę partnerską lub oświadczenie partnera w przypadku wskazania w ofercie  partnera.
2. Poza załącznikami wymienionymi w ust.1 oferent może dołączyć np. kopie dokumentów potwierdzających  wymagane kwalifikacje i kompetencje  kadry, która będzie realizowała zadanie oraz  rekomendacje i opinie.

Pouczenie:
1) Dokument uznaje się za poprawny pod względem formalnym, gdy zostaną skreślone/usunięte wszystkie niepotrzebne sformułowania oznaczone gwiazdką oraz zostaną podane wszystkie żądane informacje.
2) Ofertę, wszystkie oświadczenia i inne dokumenty załączone do oferty muszą podpisywać osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu i składania oświadczeń woli w jego imieniu.
3) W przypadku wystawienia przez ww. osoby upoważnień do podpisywania dokumentów (lub określonych rodzajów dokumentów), oryginały tych upoważnienia muszą być dołączone do oferty.
4) Jeżeli osoby uprawnione nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
5) W przypadku złożenia załącznika w formie wydruku komputerowego, musi być on podpisany jak oryginał i opatrzony datą.
6) W przypadku załączników składanych w formie kserokopii – załącznik winien być potwierdzony za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione; jeżeli osoby uprawnione nie dysponują  pieczątkami imiennymi - załącznik winien być podpisany pełnym imieniem i nazwiskiem
z zaznaczeniem pełnionej funkcji; należy podać także liczbę potwierdzanych stron oraz datę potwierdzenia zgodności z oryginałem.
3. W przypadku, gdy oferta jest składana przez więcej niż jeden podmiot, każdy z podmiotów zobowiązany jest do załączenia ww. kompletu dokumentów wymaganych.
4. Po otrzymaniu informacji o przyznaniu dotacji oferent zobowiązany jest dostarczyć do merytorycznej komórki urzędu:
1) zaktualizowanego harmonogramu i kosztorysu  realizacji zadania, stanowiących załączniki do umowy;
2) potwierdzenie aktualności danych oferenta zawartych ofercie niezbędnych do przygotowania umowy;
3) oświadczenia o statusie oferenta  jako podatnika VAT (czynny/zwolniony/nie jest podatnikiem podatku VAT).

PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ ZE WSZYSTKIMI ZAPISAMI OGŁOSZENIA I ZGODNIE
Z ICH TREŚCIĄ DOPEŁNIENIE WSZYSTKICH WYMOGÓW FORMALNYCH

VII. Termin i tryb wyboru oferty

1. Wybór ofert do realizacji i tym samym ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od terminu zakończenia składania ofert.
2. Zarządzeniem Burmistrza Radzymina powołana zostanie Komisja konkursowa do opiniowania ofert. Szczegółowy tok pracy komisji określi Regulamin pracy Komisji konkursowej.
3. Komisja konkursowa, analizując oferty, dokonuje oceny ofert pod względem formalnym na podstawie formularza/karty oceny formalnej, której wzór określi załącznik do regulaminu pracy komisji konkursowej.
4. Ocena formalna polega na sprawdzeniu spełnienia przez oferenta wymogów dotyczących kompletności i poprawności ofert. 
5. Oferta jest uznana za kompletna, jeżeli:
1) wypełnione zostały wszystkie pola oferty,
2) dołączone zostały wszystkie wymagane załączniki,
3) załączniki spełniają wymogi ważności tzn. są podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji.
6. Oferta uznana jest za poprawną, gdy:
1) jest czytelna,
2) została przygotowana na właściwym formularzu.
3) jest zgodna z ogłoszeniem o konkursie,
4) organizacja jest statutowo uprawniona do złożenia oferty,
5) jest podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji.
7. Oferty podlegające odrzuceniu bez możliwości ich uzupełnienia, to w szczególności oferty:
1) złożone po terminie,
2) dotyczące zadania, które nie jest objęte celami statutowymi podmiotu składającego ofertę,
3) złożone przez nieuprawniony podmiot,
4) których termin realizacji zadania wykracza poza ramy czasowe wskazane w ogłoszeniu,
5) które nie dotyczą pod względem merytorycznym zadania wskazanego w ogłoszeniu,
6) złożone na innym, niż wymagany formularz,
7) zawierające deklaracje o nieprowadzeniu działalności odpłatnej z jednoczesnym uwzględnieniem w kosztorysie oferty pobierania opłat od adresatów zadania.
8. Uzupełnieniu podlegają oferty w szczególności:
1) niekompletne pod względem wymaganych załączników,
2) bez kompletu wymaganych podpisów, pieczęci, potwierdzenia za zgodność,
3) które nie zawierają wszystkich wymaganych zapisów w polach oferty,
4) bez wymaganych oświadczeń wskazanych w ofercie,
5) zawierające oczywiste omyłki rachunkowe.
9. Oferta nie spełniająca wymogów kompletności podlega uzupełnieniu przez podmiot składający w terminie 3 dni od daty powiadomienia o zaistniałych brakach. Powiadomienia dokonuje się za pośrednictwem telefonu, e- maila lub faksu. 
10. Oferta nie będzie poddawana ocenie merytorycznej, tym samym zostanie odrzucona w sytuacji, gdy nie spełnia wymogów poprawności lub nie została uzupełniona w wyznaczonym terminie.
11. Komisja konkursowa po zaopiniowaniu ofert spełniających wymogi formalne dokonuje ich oceny po względem merytorycznym na podstawie formularza/karty oceny merytorycznej, której wzór określi załącznik do  Regulaminu pracy Komisji konkursowej.
12. Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
13. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny merytorycznej zadań zgłoszonych do konkursu, rekomenduje Burmistrzowi Radzymina zadania do udzielenia wsparcia finansowego wraz z jego wysokością (komisja konkursowa, na podstawie rankingu najlepiej ocenionych ofert sporządza listę ofert, które otrzymały dofinansowanie z wysokością  środków przyznanych na realizacje zadania gminy; listę tę sporządza się do wyczerpania środków wskazanych w ogłoszeniu o konkursie).
14. Decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Burmistrz Radzymina po zapoznaniu się z opinią Komisji konkursowej.
15. Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do wiadomości publicznej (w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.radzymin.pl, na tablicy ogłoszeń w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin przy Pl. T. Kościuszki 2 oraz na stronie internetowej www.radzymin.pl).
16. Od decyzji Burmistrza Radzymina  w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nie stosuje się trybu odwoławczego (decyzja o przyznaniu dofinansowania jest ostateczna).
17. Każdy może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
18. Zarządzenie Burmistrza Radzymina jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy z podmiotem, którego oferta została wybrana.
19. Poinformowanie organizacji, których oferty zostały odrzucone w postępowaniu konkursowym, wymaga formy pisemnej.
20. Burmistrz Radzymina  zastrzega sobie prawo do:
1) odstąpienia od rozstrzygnięcia, w części lub w całości, otwartego konkursu ofert bez podania przyczyny;
2) zwiększenia wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację  zadania w trakcie trwania konkursu, zmiany podziału środków finansowych na zadania objęte konkursem,
3) dofinansowania jednej oferty lub niedofinansowania żadnej z ofert.

VIII. Kryteria wyboru ofert

1. Kryteria formalne:
kryterium oceny – wniosek spełnia kryterium: Tak lub Nie
1) ocena, czy oferent spełnia wymogi ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie podmiotu uprawnionego do udziału w otwartym konkursie ofert;
2) ocena, czy oferta  przygotowana została na odpowiednim formularzu czy jest kompletna  (czy druk formularza  ofertowego nie został przez oferenta  zmodyfikowany);
3) ocena, czy oferta została złożona w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu konkursowym;
4) ocena, czy wszystkie niezbędne pola oferty są właściwie wypełnione;
5) ocena, czy oferta  i oświadczenia zostały podpisane przez osoby  uprawnione do składania oświadczeń woli  w imieniu oferenta (zgodnie z aktualnym odpisem z krajowego rejestru sądowego, innego rejestru lub ewidencji);
6) ocena, czy oferta jest zgodna z warunkami realizacji zadania wskazanymi w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert;
7) ocena prawidłowości i kompletności  załączników;
8) ocena, czy w oświadczeniu znajdującym się  na końcu formularza ofertowego dokonane zostały skreślenia umożliwiające jednoznaczne odczytanie deklaracji oferenta/ oferentów;
9) ocena, czy wnioskowana przez oferenta kwota spełnia kryterium wskazane w ogłoszeniu konkursowym;
10) ocena, czy wysokość wkładu osobowego oferenta spełnia kryterium określone w ogłoszeniu konkursowym
11) ocena, czy zadeklarowana wysokość wkładu własnego spełnia kryterium wskazane w ogłoszeniu konkursowym;
12) ocena, czy wnioskowana kwota dotacji na koszty administracyjne oraz koszty zakupu niezbędnego sprzętu nie przekracza limitów określonych w ogłoszeniu konkursowym;
13) ocena, czy oferent przewiduje pobieranie opłat od adresatów zadania mimo, że jego statut lub inny dokument wewnętrzny nie przewiduje odpłatnej działalności pożytku publicznego;
14) ocena, czy oferta zakłada wykorzystanie całości lub części dotacji na działania związane  z działalnością gospodarczą.
15) ocena, czy w przypadku  składania oferty wspólnej w formularzu  zostały uzupełnione  dane każdego z oferentów;
2. Kryteria merytoryczne
kryterium oceny - skala punktacji od 0-100
1) ocena możliwości realizacji zadania publicznego  przez oferenta (max 100 punktów);
2) ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób uczestniczących w realizacji zadania  (max 100 punktów);
3) ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania (max 100 punktów);
4) ocena udziału środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego (max 100 punktów);
5) ocena wkładu osobowego (świadczenia wolontariuszy i pracy społecznej członków), zasobów kadrowych i zasobów rzeczowych oferenta przewidywanych do wykorzystania przy realizacji zadania publicznego (max 100 punktów);
6) ocena realizacji zleconych zadań publicznych, w tym  rzetelności i terminowości  oraz sposobu rozliczenia środków otrzymanych na  realizację zadań publicznych w latach poprzednich (max  50 punktów).
3. Burmistrz nie udzieli dotacji na realizację zadania, w przypadku gdy oferta uzyskała mniej niż 60% maksymalnej ilości punktów możliwych do uzyskania.
 
IX. Informacja, o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 7 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o zrealizowanych przez Burmistrza Radzymina w roku 2013 i 2014  zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami.

Dotacje przyznane na realizację zadań tego samego rodzaju w Gminie Radzymin  w 2013 i 2014 roku:

 Zakres zadania publicznego tego samego rodzaju: 2013 r.  2014 r. 
 Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym obejmująca wspieranie
wszechstronnych działań na rzecz aktywizacji i integracji osób w wieku
emerytalnym oraz rozwoju i wykorzystania potencjału tych osób w środowisku lokalnym.
 6 400,00 zł  15 000,00  zł

 

X.  Postanowienia końcowe

1. Burmistrz Radzymina może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności, podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
2. W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy z przyczyn opisanych powyżej, Burmistrz  może zarezerwować środki przeznaczone na:
1) inną ofertę złożoną  w ramach niniejszego konkursu spełniającą wymogi formalne,
2) zlecenie zadań z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.)
3. Do kontaktu w sprawie konkursu upoważniona jest sekretarz gminy tel. 0-22 786 62 92 wew.  125, lub  kom. 600 933 916, e- mail: hgrzelak@radzymin.pl

Burmistrz Radzymina
/-/Krzysztof Chaciński


Opracowała: Halina Grzelak

 

OŚWIADCZENIE OFERENTA O NIEPOSIADANIU ZOBOWIĄZAŃ WZGLĘDEM GMINY RADZYMIN

WZÓR OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

 

Opublikowane przez: Anna Kotowska | Autor: Halina Grzelak - Sekretarz Gminy | Data wprowadzenia: 2015-04-16 15:40:17 | Data modyfikacji: 2016-01-12 10:31:01.

Zobacz:
 Wyniki konkursów .  Zakończone konkursy . 
Data wprowadzenia: 2015-04-16 15:40:17
Data modyfikacji: 2016-01-12 10:31:01
Autor: Halina Grzelak - Sekretarz Gminy
Opublikowane przez: Anna Kotowska

  Biuletyn Informacji Publicznej - www.bip.radzymin.pl